pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Gruszka Cup 2018

III edycja turnieju Gruszka Cup 2018 była pod wieloma względami wyjątkowa. Zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, wystąpiła rekordowa liczba drużyn a organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje.

Impreza współorganizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy odbywała się w hali Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego. W trzech kategoriach rywalizowało łącznie 57 zespołów.

Na parkiecie nie zabrakło także siatkarzy znanych z ligowych parkietów. Niewątpliwie o powodzeniu imprezy zadecydowała popularność Piotra Gruszki, którego obecność jak magnes przyciągnęła grających w siatkówkę, ale świadczy także o niesłabnącej popularności tej dyscypliny sportu wśród legniczan i mieszkańców naszego regionu. 

Najlepiej świadczą tym liczby. W turnieju wystąpiło ponad 140 zawodniczek i zawodników. Wszystkie trzy kategorie zostały w pełni obsadzone, a w wypadku trójek męskich zwiększono planowana pulę miejsc o cztery dodatkowe zespoły.

Zwiększono także planowany limit w dwójkach rodzinnych. Dodatkowo Piotr Gruszka odwiedził szkoły podstawowe w Wilkowie, Krotoszycach i Spalonej. Tu z grupą ponad 300 uczniów klas 4-7 przeprowadził pokazowe treningi siatkarskie. Każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkową koszulkę firmy Hummel z logotypem turnieju „Gruszka Cup Legnica” .
   
Niespodzianka tej edycji było spotkanie z Kacprem „Kacpą” Lachowiczem. Przeprowadził on trening motywacyjny dla wszystkich chętnych. Z zajęć skorzystali dzieci oraz młodzież wraz z rodzicami jak również członkowie legnickich młodzieżowych klubów sportowych. Byli wśród nich nie tylko młodzi siatkarze ale także piłkarze, koszykarze oraz zawodnicy taekwondo.

Piotr Gruszka już po raz trzeci przyjechał do Legnicy. Jak sam mówi: Moja przygoda z siatkówką zakończyła się już niestety, teraz postanowiłem robić coś dla dzieci i stąd pomysł na turniej siatkówki właśnie dla nich.

2018-07-06

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u