pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Najlepszy wynik w Legnicy - ALO ze stuprocentową zdawalnością matury

Z wielką przyjemnością informujemy, że Akademickie Liceum Ogólnokształcące, działające przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy osiągnęło najlepszy wynik w Legnicy pod względem  zdawalności egzaminu maturalnego.

Z egzaminem dojrzałości zmierzyło się w tym roku 12 osób. Wszyscy zdali. Tym samym Akademickie Liceum Ogólnokształcące stało się liderem wśród legnickich szkół pod względem zdawalności matur.

Potwierdza się fakt, że Akademickie Liceum Ogólnokształcące jest szkołą dobrze przygotowującą do jednego z pierwszych egzaminów w życiu.
Dzięki profesjonalnej kadrze pedagogicznej i odpowiedniemu zapleczu dydaktycznemu nasza szkoła to miejsce odpowiednie dla uczniów, którzy chcą się skutecznie przygotować do dalszej edukacji.

W tym roku ALO znalazło się w elitarnym  gronie tych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w których wszyscy absolwenci zdali egzamin maturalny. ALO jest jedyną szkołą w Legnicy ze 100 % zdawalnością egzaminów, co na tle województwa dolnośląskiego (średnia zdawalność to 75,8%) oraz Legnicy (średnia zdawalność to 72,1%) jest wynikiem rewelacyjnym.

Powód do satysfakcji to przede wszystkim wyniki z poszczególnych przedmiotów – szczególnie z języka angielskiego, gdzie średnie wyniki Naszej Szkoły były znacznie wyższe od wyników w mieście (w ALO młodzież uzyskała tu odpowiednio: z podstawy  - 86,8%  przy średniej w mieście dla wszystkich typów szkół to 68,45% oraz z rozszerzenia – w ALO -72,2% przy średniej w mieście 51,1%), matematyki (wynik ALO to 67,5% przy średniej w mieście 46,7%), rozszerzonego egzaminu z języka polskiego (ALO – 70,3%, miasto – 47,4 %, województwo – 52,4% a w kraju – 54%). Znacznie ponad średnią krajową, dolnośląską i miejską wybijają się wyniki ALO z biologii (ALO -  46,4%, miasto – 22,85%, województwo – 22,8%, kraj – 32%), historii sztuki (ALO – 55%, miasto - 34,8%, województwo – 30%, kraj – 44%), historii (ALO – 62%, miasto – 23,4%, województwo – 24,2%, kraj – 32%) oraz WOS-u ( ALO – 67,5%, miasto – 23,55%, województwo – 22,9%, kraj – 28%).

Wyniki tegorocznej matury są przede wszystkim efektem solidnej pracy nauczycieli i uczniów oraz realizowanego w ALO programu indywidualizacji nauczania i przygotowań do egzaminów maturalnych. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom.

2018-07-25

(mir)

<< POWRÓT
Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u