pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Ostatnie dni rekrutacji na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy!

Ostatnie dni rekrutacji na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy  !Jeszcze tylko do 6 sierpnia trwa rekrutacja na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy!

W ofercie są studia licencjackie: ADMINISTRACJA, BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE, DIETETYKA, FILOLOGIA (specjalność filologia angielska), FINANSE, RACHUNKOWOŚĆ i  PODATKI, PEDAGOGIKA, PIELĘGNIARSTWO – studia stacjonarne, RATOWNICTWO MEDYCZNE  – studia stacjonarne, ZARZĄDZANIE.

W ramach studiów inżynierskich do wyboru są: INFORMATYKA, INŻYNIERIA TESTOWA, ZARZĄDZANIE i INŻYNIERIA PRODUKCJI.

Natomiast zainteresowani studiami magisterskimi mogą wybrać: BEZPIECZEŃSTWO WEWNETRZNE oraz FINANSE i ZARZĄDZANIE w PRZEDSIĘBIORSTWIE.

W ofercie są również jednolite studia magisterskie (studia pięcioletnie) na kierunkach FIZJOTERAPIA oraz PRAWO.

Nową propozycją Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy są jednolite studia magisterskie na kierunku PRAWO ! Kierunek ten uzyskał pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prawo – nowy kierunek studiów

Po studiach na kierunku Prawo możesz starać się o przyjęcie na aplikacje prawnicze, aby w przyszłości przywdziać togę i wykonywać zawód adwokata, radcy prawnego, sędziego. Możesz też wykonywać inne zawody prawnicze – możesz zostać notariuszem, komornikiem, doradcą podatkowym, rzecznikiem patentowym.

W trakcie studiów zdobędziesz umiejętności poszukiwane i cenione na rynku pracy. Zrozumiesz biznes. Ekonomia, rachunkowość, finanse, wycena przedsiębiorstw nie będą miały przed Tobą tajemnic. Będziesz sobie świetnie z nimi radził. Zdobyte umiejętności będziesz mógł wykorzystać pracując na różnych stanowiskach. Dobry prawnik, to również osoba, która potrafi zarządzać zespołem i realizować postawione mu cele. Jest świetnym negocjatorem, ale również dobrym psychologiem.

Nauczysz się łamać schematy by znaleźć najlepsze rozwiązanie. Nie będziesz uczył się przepisów na pamięć. Nauczysz się jak prawo działa. Prawo o profilu praktycznym, to nie tylko wykłady i teoria, ale to również warsztaty ze sporządzania pism procesowych, symulacje rozpraw sądowych, debaty oksfordzkie.Ostatnie dni rekrutacji na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy  !

Terminy rekrutacji podstawowej

- elektroniczna rejestracja kandydatów na studia: do 6.08.2018 r.
- przyjmowanie dokumentów: 6.08 – 8.08.2018 r.
- ogłoszenie listy przyjętych na I rok studiów: 10.08.2018 r.

Czemu warto wybrać studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy?

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wysoce wykwalifikowaną kadrę oraz pracowników – praktyków z doświadczeniem.

Uczelnia posiada pracownie specjalistyczne, językowe, laboratorium e-edukacji, zasoby biblioteczne i dostęp do baz danych, sprzęt multimedialny z  m.in. pracowniami do prowadzenia zajęć praktycznych z dostępem do aktualnej bazy danych aktów prawnych LEX, periodyków i publikacji stanowiących także digitalny zasób biblioteczny, pracowniami i laboratoriami językowymi wyposażonymi w sprzęt audiowizualny (np. laboratorium  e-edukacji z kabiną do tłumaczeń symultanicznych).

Pracownie medyczne wyposażone są w miedzy innymi w: ciśnieniomierze, lampy bakteriobójcze, wagę elektroniczną, oto-oftalmoskop WPT15D, fantomy, inkubator noworodkowy, lóżka rehabilitacyjne, elektrokardiograf, pikflometr, pulsoksymetr, sonometr, kardiomonitor, defibrylator delfin, manekiny, modele szkieletu człowieka, mikroskopy biologiczne binokularowe, łaźnie wodne, pompę próżniową, wstrząsarki laboratoryjne, wirówki, wagi, myjkę  ultradźwiękową, chłodziarko-zamrażarkę, sterylizator, cieplarkę, autoklaw, lampy bakteriobójcze.

Uczelnia posiada sale wykładowe, ćwiczeniowe, pracownie i laboratoria spełniające wysokie standardy między innymi specjalistyczne laboratoria związane z innowacyjnym kierunkiem studiów inżynierskich - Inżynieria testowa. Pracownie odnawialnych źródeł energii, mikrobiologii, techniki mikroprocesorowej czy elektroniki i miernictwa służą nie tylko studentom ale także kadrze dydaktycznej do prowadzenia badań i realizowania projektów.

Współpracujemy z licznymi podmiotami środowiska lokalnego zarówno w ramach praktyk studenckich, jak też doskonalenia programów studiów.

Zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w firmach stanowią integralną część procesu dydaktycznego. Wraz z partnerskimi przedsiębiorstwami organizowane są również dla naszych studentów dodatkowe aktywności, które podnoszą ich kompetencje zawodowe w tym: dodatkowe praktyki, warsztaty prowadzone przez specjalistów z firm, praca zawodowa w niepełnym wymiarze czasu.

Nasze atuty:

- istniejemy od 1998 roku
- ponad 23 tys. absolwentów
- Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych
- Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych
- Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej
- akredytacja Polskiej Komisji Akredytacyjnej
- wielokrotny zdobywca tytułu Uczelnia Liderów
- studia magisterskie, inżynierskie, licencjackie
- studia stacjonarne i niestacjonarne
- bezpłatna nauka na studiach stacjonarnych
- atrakcyjne i praktyczne kierunki oraz specjalności kształcenia
- studia podyplomowe
- kursy i certyfikaty językowe TELC i LCCI,
- Akademia CISCO
- egzaminy ECDL
- wszystkie uprawnienia studenckie
- system stypendialny i pomoc materialna
- komfortowe warunki studiowania i mieszkania
- nowoczesna baza dydaktyczna
- specjalistyczne laboratoria i pracownie komputerowe
- własne pracownie medyczne
- własna biblioteka
- praktyki zawodowe w kraju i za granicą
- studia za granicą
- współpraca z lokalnymi firmami
- sieć gastronomiczna
- nowoczesny Dom Studenta
- bezprzewodowy Internet Wi-Fi
- siłownia, fitness
- bogate życie studenckie

2018-07-27

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Dominika, Franciszki, KatarzynyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u