pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Pielęgniarki w Kole Naukowym Młodych Medyków

Pielęgniarki w Kole Naukowym Młodych MedykówW maju przy Kole Młodych Medyków działającym na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej powstała Sekcja Pielęgniarska. Już kilkanaście dni po formalnym powstaniu członkowie koła włączyli się w organizację festynu „Rodzina razem”, który odbył się 19 maja 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Legnicy przy ul. Polarnej 1.

Obok Sekcji Pielęgniarskiej w festynie wzięli udział studenci z Sekcji Dietetyki. Członkowie koła brali bardzo aktywny udział w wydarzeniu. Przy stanowisku pielęgniarek uczestnicy festiwalu, niezależnie od wieku, mogli:
- sprawdzić poziom glikemii.
- sprawdzić ciśnienie tętnicze.Natomiast przy stanowisku dietetyków: - skosztować lodów z ciekłego azotu,
- dokonać analizy składu ciała,
- sprawdzić wskaźnik BMI,
- skorzystać z porad dietetycznych.

Osób chętnych do mierzenia poziomu glikemii czy ciśnienia tętniczego nie brakowało. Stanowisko pielęgniarek cieszyło się popularnością zarówno wśród osób dorosłych jak i dzieci. Całe wydarzenie odbyło się w bardzo miłej i pogodnej atmosferze. Oczywiście pieczę nad studentami naszej Uczelni sprawowali opiekunowie/wykładowcy.Pielęgniarki w Kole Naukowym Młodych Medyków

Kolejnym ważnym wydarzeniem był udział w corocznym festynie zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rokitkach, który odbył się 16 czerwca 2018 r.  Imprezie towarzyszyła muzyczna oprawa oraz gry i zabawy. Nie zabrakło również pysznego jedzenia. Opiekę merytoryczną nad studentkami Pielegniarstwa, które przy swoim stanowisku dokonywały pomiaru ciśnienia tętniczego i mierzyły poziom glikemii we krwi, sprawowały mgr Małgorzata Słupska-Kartaczowska i mgr Renata Hołowiak.

Szczególnie serdeczne podziękowania studenci kierowali do Wiesławy Szapował dyrektorki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za niezwykłą gościnność i ciepłą atmosferę.

Pielęgniarki w Kole Naukowym Młodych MedykówJuż szóstego października  w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy odbyła się Biała Sobota. Tego dnia w godzinach 9-13, można było wykonać bezpłatne badania na HBV, zmierzyć poziom glukozy, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego itd. W wydarzeniu pomagały studentki należące do studenckiego Koła Młodych Medyków sekcja pielęgniarska działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy.

2018-11-27

Patrycja Dolecka, Agnieszka Szpich

<< POWRÓT

Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u