pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Jest zgoda na Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Jest zgoda na Bezpieczeństwo WewnętrzneDecyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 22 kwietnia br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia (studia licencjackie) na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

Będzie to nowy kierunek studiów dostępny w ofercie naszej Uczelni. Kierunek zostanie uruchomiony w roku akademickim 2011/2012 po zakończeniu rekrutacji kandydatów.

Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia na wszystkie kierunki rozpocznie się 21 czerwca br. i potrwa do 26 lipca br. Składanie dokumentów przez osoby zakwalifikowane do dalszego postępowania rekrutacyjnego odbywać się będzie od 1 do 5 sierpnia br., a ostateczne ogłoszenie list przyjętych na studia nastąpi 12 sierpnia br.

Niewiele Uczelni w Polsce mają w swojej ofercie edukacyjnej ten kierunek – głównie ośrodki akademickie z Warszawy, Opola, Rzeszowa, Szczecina czy Katowic. Uruchomienie Bezpieczeństwa Wewnętrznego w naszym mieście jest zatem odpowiedzią PWSZ im. Witelona w Legnicy na coraz większe zainteresowanie kandydatów oraz zapotrzebowanie regionalnego rynku pracy na specjalistów w tym zakresie.

Studia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne mają charakter interdyscyplinarny i łączą przygotowanie z dziedziny nauk prawnych, ekonomicznych, humanitarnych i zarządzania z przygotowaniem w zakresie organizacji i funkcjonowania administracji w Polsce.

Nowy kierunek kształcenia proponowany przez Wydział Administracji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy należy ocenić jako ofertę edukacyjną, która w kompleksowy sposób traktuje i odnosi się do koncepcji i sposobów przeciwdziałania zagrożeniom.

Istotą kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne jest kompleksowa umiejętność i kompetencja zgodnego z prawem rozpoznawania, zwalczania i przeciwdziałania zagrożeniom wewnętrznym.

Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne  będzie posiadał podstawową wiedzę z zakresu nauk społecznych i prawnych, tworzącą podbudowę do zrozumienia istoty bezpieczeństwa, praw człowieka i zasad funkcjonowania państwa – jego ustroju i struktury. Zna  zagadnienia związane z bezpieczeństwem wewnętrznym, a w szczególności regulacje prawne w tym zakresie. Zna  zasady funkcjonowania instytucji państwa, zakres zadań administracji publicznej oraz problematykę zarządzania w sytuacjach kryzysowych oraz problematykę różnych rodzajów przestępczości z terroryzmem włącznie.

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u