pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Blisko 3 tysiące złotych dla samotnych matek i dzieci

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Witelona w Legnicy po raz kolejny zorganizowała przedświąteczną Akcję Charytatywną „Studenci Dzieciom”.

Zbiórka pieniędzy prowadzona na terenie Uczelni trwała od 19 listopada do 3 grudnia ubiegłego roku. Tym razem dobrowolne datki zbierane były na potrzeby mieszkańców Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Legnicy.

W tym okresie Mikołaje z puszkami odwiedzali sale ćwiczeniowe i wykładowe, gdzie zarówno studenci jak i wykładowcy wrzucali bilon i banknoty. Pieniądze były zbierane przez wszystkie dni tygodnia, także w weekendy, gdy zajęcia mieli studenci zaoczni. Poza tym studenci zorganizowali mikołajkowy kiermasz wypieków domowych. Znaczną część ciast dostarczyli sami studenci. Akcja zakończyła się sporym sukcesem - w tym czasie udało się zebrać blisko 2 759,23 zł.

Po rozmowach z mieszkankami Domu Samotnej Matki z Dzieckiem, które określiły swoje najpilniejsze potrzeby, zebrane pieniądze przeznaczono na zakup dwóch pralek i środków czystości.

10 grudnia studenccy Mikołaje przekazali zakupione pralki (kosztowały 2 450 zł.) oraz środki czystości mieszkankom domu. Samorząd Studencki od kilku lat wspiera różne instytucje w Legnicy. W poprzednich latach studenci kupowali upominki dla wychowanków legnickich domów dziecka, świetlic środowiskowych i stowarzyszeń.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego dziękuje wszystkim studentom oraz pracownikom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy za udział w zbiórce.

- Dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy, datek. Mamy również nadzieje, że w przyszłym roku dzięki Wam  znowu uszczęśliwimy najbardziej potrzebujących. Największa nagrodą dla nas i z pewnością dla większości studentów jest uśmiech otrzymujących paczki z rąk Mikołaja. Uśmiechu tego nie można przeliczyć na żadne pieniądze, jest  bezcenny.                                 

2019-01-03

(russ)

<< POWRÓT


Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u