pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Świat na płótnie

Świat na płotnieWe wtorek, 10 maja br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbył się wernisaż wystawy dra hab. Łukasza Morawskiego w ramach cyklicznych spotkań organizowanych przez Bibliotekę naszej Uczelni - „Ludzie z Pasją”.

Zaprezentowane prace plastyczne - obrazy i rysunki pochodzą z lat 1988-2011. Impresje malarskie autor połączył z fascynacją winnicami i winami Francji oraz Grecji. Świat na płotnie

Spontaniczność i swoboda rozsadzająca płótno – niemal do rozrzutności... Oko i ręka ustokrotnione w swoich błyskawicznych niezawodnych decyzjach. Obrazy te nie potrzebują żadnych słów, by uzasadnić swoje ekscytujące trwanie – tak o Łukaszu Morawskim, jednym z największych współczesny malarzy polskich piszą znawcy sztuki. Świat na płotnie

Artysta maluje cyklami - pejzaże, portrety, ukrzyżowania, tarcze prostokątne i inne. Te odmienne w formie i treści dociekania malarskie łączy kolor - wrażliwy i soczysty.

Jak mówi sam autor - sztuka nie polega wyłącznie na umiejętności posługiwania się pędzlem… Jej sedno sztuki leży jednak zupełnie gdzie indziej - w emocjach artysty towarzyszących mu w fazie tworzenia.

Łukasz Morawski urodził się w 1964 r. w Zabrzu. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Po zdaniu egzaminów do Świat na płotniePWSSP we Wrocławiu oraz sprawdzianu praktycznego na Wydział Plastyczny WSP w Częstochowie wybiera wrocławską uczelnię (dyplom w 1988 r. w pracowni malarstwa prof. Konrada Jarodzkiego). Obecnie mieszka w Jaworze, pracuje we Wrocławiu. Jest adiunktem w pracowni malarstwa i rysunku w macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem.


Prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, ostatnio: 2004 – Euroregion Nysa, Jawor; Turnov (Czechy), Görlitz, Wuppertal (Niemcy); 2003 –  Galerie Der Turm, Görlitz, Niemcy; 1998 – Galeria Odnowa; 1995 – Galerie Dea Kűnstler, Monachium, Niemcy; Vac de Loire, Francja; Galeria U.T.S.A, San Antonio Texas, USA; 1994 – Galeria BWA Awangarda, Wrocław.Od lat 80-tych realizuje artystyczne podróże po Europie (m.in. do Grecji, Francji, Austrii, Słowacji), których efektem są liczne cykle obrazów i rysunków.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u