pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Technikum Akademickie przystąpiło do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

Technikum Akademickie przystąpiło do Dolnośląskiego Klastra EdukacyjnegoW Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 23 stycznia 2019 roku odbyło się uroczyste podpisanie deklaracji o przystąpieniu Technikum Akademickiego do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, działającego przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.

W uroczystości wziął udział Krzysztof Sadowski - Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Przemysław Bożek – Wiceprezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., prof. Ryszard K. Pisarski – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, mgr Jerzy Stefaniak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka”, Krystian Sadowski – Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” ds. utworzenia Technikum Akademickiego w Legnicy oraz mgr Dariusz Wędzina - Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Dolnośląski Klaster Edukacyjny, którego Liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. łączy potencjał zarówno gospodarczy jak i naukowy. Dzięki efektowi synergii zwiększa dostępność do praktycznej nauki zawodu, która odbywa się w rzeczywistym środowisku pracy.

Technikum Akademickie w Legnicy nastawione jest na silną współprace z przemysłem, co wiążę się między innymi z udziałem w Dolnośląskim Klastrze Edukacyjnym. W październiku 2018 r. zostało ono zarejestrowane jako nowa szkoła średnia w Legnicy. Technikum rozpocznie działalność we wrześniu 2019 r. kształcąc w zawodach technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk. Praktyki zawodowe uczniowie Technikum odbywać będą w największych firmach regionu między innymi w firmach działających na terenie LSSE.Technikum Akademickie przystąpiło do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

Nauka w Technikum będzie trwać 5 lat, podania składać mogą absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. Zajęcia w Technikum odbywać się będą na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Kształcenie z przedmiotów zawodowych realizowane będzie w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach Uczelni. Absolwenci technikum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych. Zdane w trakcie nauki państwowe certyfikaty kwalifikacji zawodowych umożliwią absolwentom Technikum Akademickiego uzyskanie tytułu zawodowego – technika, który podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy w kraju i za granicą.

Oferowane zawody - technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk - mają obecnie najlepsze perspektywy nie tylko w Legnicy i okolicach, absolwentami takich kierunków zainteresowane są również działające w naszym regionie firmy międzynarodowe.

2019-01-23

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u