pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Drugi Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Drugi Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny w PWSZ im. Witelona w LegnicyPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wzbogaciła się o drugi Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (ang. Automated External Defibrillator AED).

W lipcu 2017 roku pierwszy Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny został umieszczony w holu budynku A. Pod koniec 2018 roku kolejne takie urządzenie  zostało zamontowane w holu budynku C.

Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne w naszym mieście to jeszcze rzadkość. Jak dotąd na terenie miasta jest ich tylko kilka.  Dzięki AED w większości przypadków nagłego zatrzymania krążenia możliwe jest przywrócenie prawidłowej akcji serca poprzez wczesną defibrylację. Urządzenie analizuje rytm serca i w razie potrzeby, poprzez elektrody defibrylacyjne, jest w stanie dostarczyć energię elektryczną do serca ofiary.

Celem defibrylacji (wyładowania) jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych przepływających przez serce, czyli próba naprawy nienaturalnego rytmu serca. Dzięki temu uzyskuje się stabilizację prawidłowego rytmu serca, a tym samym przywracana jest prawidłowa praca serca jako pompy.

AED może być używany przez osoby posiadające wykształcenie medyczne, jak również przez osoby, które takiego wykształcenia nie posiadają. Warto jednak przejść szkolenie z obsługi AED, aby prawidłowo, bezpiecznie i sprawnie przeprowadzić defibrylację za jego pomocą.

Defibrylatory typu AED są specjalistycznymi, niezawodnymi urządzeniami i zostały tak zaprogramowane, aby móc przeprowadzić analizę zapisu EKG, ale również wykryć spontaniczne ruchy ofiary lub ruch wywołany przez inne osoby, co mogłoby zakłócić przeprowadzenie prawidłowej analizy. Taki system umożliwia obsługę defibrylatorów typu AED po minimalnym przeszkoleniu.

Wyposażenie uczelni w takie urządzenie to kolejny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa. Urządzenie, w przypadku zagrożenia życia ma umożliwić jak najszybszą pomoc.

Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne znajdują się w holach budynków „A” i „C” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

2019-01-24

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u