pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Ewa Uryga z projektem „Let’s sing for MAHALIA”

Ewa Uryga z projektem „Let’s sing for MAHALIA”Na kolejnym koncercie z cyklu Witelon Music Night w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy wystąpi Ewa Uryga & New York Jazz Collective z projektem muzycznym „Let’s sing for MAHALIA”. Koncert odbędzie się 30 kwietnia 2019 roku w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Projekt muzyczny jest ukłonem w stronę legendy muzyki jazzowej w gatunku negro spirituals, Mahalii Jackson światowej królowej muzyki gospel. O absolutnej wyjątkowości tego przedsięwzięcia ma stanowić fakt, że zostanie w nim zaśpiewana kompozycja Fryderyka Chopina, do której tekst został napisany przez Mahalię Jackson.

Ponadto na koncercie  będzie można usłyszeć znane utwory z repertuaru Mahalii ale w jazzowych aranżacjach, których autorem jest Mark Soskin. Między innymi  zaprezentowany zostanie utwór z filmu „Żona Pastora” – „Somebody bigger than you and me”, w którym główną rolę zagrała Whitney Huston a piosenkę dawno temu  wykonywała Mahalia Jackson.

Koncert jest wspaniałą okazją na przybliżenie legendarnej Mahalii Jackson w nowej jazzowej odsłonie muzycznej.

Jest to międzynarodowy projekt jazzowy z udziałem gwiazd światowej sceny muzycznej. Wspólnie z Ewą Urygą –  wokalistką uznaną przez  „Jazz Forum” i „Twój Blues“ za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych na jednej scenie wystąpią: Luques Curtis  jeden z najbardziej cenionych basistów młodego pokolenia,  absolwent prestiżowej Berklee College of Music oraz Dorota Piotrowska – polska perkusistka jazzowa, z powodzeniem koncertująca na całym świecie z plejadą gwiazd jazzowej estrady, ma na swoim koncie debiut w Carnegie Hall. Ponadto w trakcie koncertu wystąpi Zaccai Curtis.

2019-04-06

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u