pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Wizyta Szefa WSZW w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Wizyta Szefa WSZW w PWSZ im. Witelona w LegnicySzef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu płk Piotr Rupa oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Głogowie ppłk Jerzy Pięta, 29 marca 2019 roku gościli w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

W trakcie swojej wizyty spotkali się z władzami Uczelni, z Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr. hab. inż. Jerzym Pietkiewiczem, kanclerzem mgr Robertem Burbą oraz zastępca kanclerza mgr Jerzym Stefaniakiem. W spotkaniu brał także udział mgr Dariusz Stefaniak uczelniany koordynator ds. Legii Akademickiej.

Głównym tematem spotkania były zagadnienia związane z ochotniczym szkoleniem studentów w ramach pilotażowego projektu MON Legia Akademicka.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rusza druga edycja programu Legia Akademicka Ministerstwa Obrony Narodowej. Do końca lutego bieżącego roku studenci naszej Uczelni mogli przystąpić do tego programu. Jego pierwsza edycja okazała się sukcesem, w którym wzięło udział kilkudziesięciu studentów z PWSZ im. Witelona w Legnicy. Wzorem lat  ubiegłych szkolenie będzie dzieliło się na cześć teoretyczną – realizowaną na uczelniach w trakcie roku akademickiego oraz część praktyczną realizowaną w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych.

2019-04-17

(wku)

<< POWRÓTImieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u