pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Srebrne czyli rocznicowe 25. Jaworskie Koncerty Pokoju

Srebrne czyli rocznicowe 25. Jaworskie Koncerty PokojuĆwierć wieku melomani i wielbiciele muzyki spotykają się na koncertach  w tej pięknej świątyni jaką jest Kościół Pokoju w Jaworze. Na nadzwyczajny charakter tych wydarzeń muzycznych składa się wiele rzeczy. Urok kościoła, dobór repertuaru, poziom artystyczny wykonawców oraz atmosfera jaką potrafi stworzyć widownia. Ta ostatnia składowa całości, to wypracowana latami znajomość sztuki, a przede wszystkim duma, z posiadania tak pięknych koncertów, które wypełniają od wiosny do jesieni jaworski sezon koncertowy.

Tegoroczne Jubileuszowe Koncerty Pokoju to programy muzyczne, które jak zawsze  zawierają wiele form wykonawczych od kwartetu do orkiestry, stylów muzycznych od renesansu do jazzu a także podkreślają swoimi tytułami rocznice tak ważne dla naszej Polski  jak pamiętny wybuch II Wojny Światowej. W ogromnej ilości przedstawianych kompozytorów nie zabraknie też polskich  jak Moniuszki, Twardowskiego czy szumiącego wierzbami Fryderyka Chopina.

W tym roku cykl rozpoczyna 11 maja legendarny Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, który ludowymi strojami i pięknymi głosami przypomni polskie pieśni ludowe. Chór i orkiestra pod dyrekcją Jacka  Bonieckiego wykonają dla Państwa utwory ludowe z różnych regionów Polski oraz pieśni Stanisława Moniuszki. Folklor prezentowany przez zespół na scenie staje się sztuką o największej wartości, sztuką o wielkim ładunku emocjonalnym.

26 maja  dla wielbicieli muzyki organowej dzieła Bacha, Haendla i Mendelssohna, w wykonaniu Filipa Presseisen – organy i Przemysława Skałuby – klarnet, saksofon oraz duduk.

16 czerwca  w  swoich najpiękniejszych i w najbardziej znanych utworach usłyszymy Grażynę Łobaszewską z zespołem Ajagore , z gościnnym udziałem Silesian Jazz Orchestra pod dyrekcją Sigmunda Lindnera.

Nie zapomnieliśmy  też o najmłodszych, 18 czerwca z artystami Teatru Muzycznego w Łodzi łapać będziemy Gargamela i umieścimy go w muzycznym świecie dźwięków, by po wakacyjnej przerwie wrócić do koncertów poważnych.

31 sierpnia w smutną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej po raz kolejny, tym razem muzycznie z Kwartetm Smyczkowym Apertus i udziałem wybitnych solistów, zamyślimy się nad  złymi poczynaniami ludzi, by 21 września po królewsku zakończyć cykl muzyką dawną Polskiej Opery Królewskej - Capella Regia Polona, godną największych sal koncertowych Europy.

Tych wielbicieli Jaworskich Koncertów Pokoju, którzy znają cykl zachęcać nie potrzeba, a tych co jeszcze nie byli,  zapraszamy serdecznie.

Przyjdziecie jeden raz i zostaniecie już z nami na zawsze.    

Anna Grynszpan
Kierownik artystyczny JKP

2019-05-06

<< POWRÓT


Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u