pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Sebastian Sądej obronił tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w kategorii 74 kg

Sebastian Sądej obronił tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w kategorii 74 kgPolitechnika Gdańska wśród kobiet i Wojskowa Akademia Techniczna wśród mężczyzn zwyciężyły w klasyfikacjach drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym, które zakończyły się w Katowicach.

W imprezie, która odbyła się w hali MOSiR Katowice w Szopienicach, wzięło udział ponad 400 zawodniczek i zawodników. To rekordowa obsada, bo jeszcze nigdy AMP w trójboju siłowym nie zgromadziły aż tak wielkiej liczby uczestników.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach – przysiadach ze sztangą, wyciskaniu sztangi w leżeniu oraz w tzw. martwym ciągu. W klasyfikacji mężczyzn już po raz czwarty z rzędu zwyciężyła Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Z kolei drużyna Politechniki Gdańskiej przeszła do historii jako pierwsza kobieca, która wygrała AMP w trójboju siłowym. Klasyfikację drużynową kobiet prowadzono bowiem po raz pierwszy.

W tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym reprezentant Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, Sebastian Sądej obronił tytuł Akademickiego Mistrza Polski w kategorii 74 kg. W poszczególnych bojach udało mu się uzyskać wyniki: przysiad – 220 kg, wyciskanie leżąc – 150 kg, martwy ciąg – 240 kg.

Organizatorzy nagrodzili też najlepszych zawodników według tzw. punktacji Wilksa, czyli w formule mierzącej stosunek wagi pokonanego ciężaru do masy ciała. Wśród kobiet najlepsza okazała się Marika Zdanecka z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a wśród mężczyzn Mateusz Czechyra z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

AMP w trójboju siłowym współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, województwa śląskiego i miasta Katowice, a partnerem strategicznym mistrzostw była GRUPA LOTOS SA. Patronat honorowy nad imprezą objęli prezydent Katowic i rektor Uniwersytetu Śląskiego. Sponsorem AMP był producent sprzętu dla powerlifterów Monster Power.

2019-05-14

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u