pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Powstało koło naukowe na Wydziale Medycznym

Na Wydziale Medycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy powstało „Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej”. Jest to ciekawa oferta dla tych, którzy oprócz studiowania chcą wyrażać się w szerszej dodatkowej aktywności.

Opiekunami koła są pracownicy dydaktyczni Wydziału Medycznego: mgr Grzegorz Kubielas oraz Małgorzata Bujnowska.

Celem działalności „Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej” jest pogłębianie wiedzy i pracy naukowej w zakresie nauk medycznych, w szczególności medycyny ratunkowej, katastrof oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Członkowie koła będą brać czynny udział w konferencjach, sympozjach, seminariach, w pracach badawczych i usługowych prowadzonych przez Wydział Medyczny. Ważnym elementem działalności będzie zabezpieczenie medyczne imprez organizowanych przez Samorząd Studencki naszej Uczelni oraz organizowanie pokazów ratownictwa medycznego.

Każdy z członków koła ma możliwość pisania pracy naukowej na dowolny, wybrany przez siebie temat, uczestniczenia w szkoleniach oraz rozwijania swoich umiejętności praktycznych na dyżurach i warsztatach. Oczywiście praca w kole to nie tylko nauka, ale także poznawanie wielu osób o podobnych zainteresowaniach i dobra zabawa na wspólnych imprezach i wyjazdach integracyjnych.

Obecnie zarząd główny „Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej” w roku akademickim 2010/2011 tworzą: Paweł Mikołajewski – Przewodniczący, Patryk Torebko – Zastępca Przewodniczącego, Anna Kalinowska – Sekretarz, Jakub Gamracy – Skarbik oraz Komisja Rewizyjna w składzie: Paulina Walczak, Piotr Bocian, Mateusz Chudzik.

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u