pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Z nami zostaniesz specjalistą od finansów i menadżerem!

Z nami zostaniesz specjalistą od finansów i menadżerem!Uważasz, że posiadasz wszystkie odpowiednie cechy, które powinien posiadać dobry menadżer? Posiadasz dyplom ukończenia studiów na kierunkach takich jak zarządzanie, finanse i rachunkowość lub ekonomia? Jesteś w trakcie dokonywania wyboru odnośnie dalszej drogi kształcenia i chciałbyś dalej poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie? W takim razie jesteś idealnym kandydatem na studia magisterskie na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie. Studia te są prowadzone na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy!

Studia magisterskie na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie przygotowują do pełnienia funkcji menadżersko-specjalistycznych z zakresu finansów oraz zarządzania.

Ze względu na połączenie dwóch obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa absolwent rozumie i potrafi kształtować zjawiska oraz procesy zarówno finansowe jak i w sferze zarządzania podmiotem gospodarczym.

Absolwent może pracować na stanowiskach specjalistycznych w systemie zarządzania oraz finansowania, m.in. jako menedżer finansowy, menedżer projektu, analityk /doradca finansowy lub z sukcesem prowadzić własną działalność gospodarczą.

Na kierunku prowadzone są dwie specjalności:

➡️ specjalność finanse i inwestycje przedsiębiorstw – absolwent posiada wiedzę i umiejętności pozwalające skutecznie zarządzać finansami, w zakresie: planowania finansowego w przedsiębiorstwie, tworzenia budżetów projektów biznesowych oraz pozyskiwania środków unijnych, diagnozy sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, oceny efektywności projektów inwestycyjnych, zarządzania inwestycjami  oraz oceny ryzyka finansowego,

➡️ specjalność zarządzanie i innowacje w przedsiębiorstwie – absolwent posiada wiedzę oraz umiejętności interpretacji i oceny zjawisk oraz procesów zarządzania przedsiębiorstwem, oceny wpływu otoczenia na przedsiębiorstwo oraz przygotowania i podejmowania decyzji zarządczych, w tym zarządzania innowacjami, potrafi zarządzać projektami biznesowymi, kierować zespołami oraz skutecznie komunikować się i negocjować.

Partnerami kierunku są przedsiębiorstwa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Atuty Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych:Z nami zostaniesz specjalistą od finansów i menadżerem!

➡️ zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w firmach stanowią integralną część procesu dydaktycznego. Naszymi partnerami są między innymi: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Rileta spółka z o.o. w Legnicy, Winkelmann spółka z o.o. w Legnicy, Volkswagen Motor Polska spółka z o.o. w Polkowicach, Gates Polska spółka z o.o. w Legnicy, Wezi-Tech Sp. z o. o.; Voss Automotive Polska Sp. z o. o.

➡️ w procesie edukacji kształtowane są głównie umiejętności praktyczne i zawodowe,

➡️ w czasie studiów realizowane są projekty przemysłowe – praktyczne zadania lub projekty edukacyjne osadzone w praktyce przemysłowej, wykonywane samodzielnie przez studenta pod opieką nauczyciela akademickiego i opiekuna w zakładzie pracy,

➡️ prace mają charakter aplikacyjny lub projektowy, a ich tematyka jest powiązana z wcześniej wykonanymi projektami,

➡️ uczelnia dysponuje bardzo dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną pozwalającą prowadzić zajęcia praktyczne,

➡️ w ramach programu ERASMUS+ możliwe jest zrealizowanie semestru lub roku studiów w jednym z kilkudziesięciu uniwersytetów za granicą, z którymi nasza Uczelnia ma zawarte porozumienia, między innymi: Niemcy, Grecja, Hiszpania, Włochy, Dania, Litwa, Słowacja, Francja,

➡️ wspieranie aktywności studentów poprzez działalność w studenckich kołach naukowych.

2019-07-25

<< POWRÓTImieniny: Almy, Cezarego, JarosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u