pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
O zdrowym stylu życia w Malczycach

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 20 września zaprezentowała ofertę Uczelni na rok akademicki 2019/2020 podczas imprezy popularyzującej zdrowy styl życia pt. Pożegnania lata. Z sercem na Ty w Malczycach.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Malczyce oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Malczycach.

Nasi nauczyciele akademiccy – mgr Katarzyna Traczuk-Bernat oraz dr n. med. Justyna Bugała-Szpak były zaproszone w formie prelegentów i przedstawiały tematy związane z profilaktyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego. Mgr Katarzyna Traczuk-Bernat udzielała porad na temat indywidualizacji diety w reedukacji ryzyka przedwczesnego zgonu naczyniowego a dr n. med. Justyna Bugała-Szpak brała udział w konsultacjach w aspekcie bezpiecznego wykonywania i potrzeby indywidualizacji wysiłku u osób obciążonych czynnikami ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego i osób podwyższonego ryzyka nagłego zgonu sercowo-naczyniowego.

W trakcie wydarzenie były wykonywane bezpłatne badania cukru, EKG, cholesterolu oraz spirometria.

Pożegnania lata. Z sercem na Ty w Malczycach było zatem doskonałą okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy a zwłaszcza Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej.

Kandydaci na studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej mają możliwość kształcenia się na czterech kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia) – Coaching zdrowego stylu życia, Dietetyka, Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne, jednym kierunku jednolitych studiów magisterskich (studia pięcioletnie) - Fizjoterapia oraz jednym kierunku studiów magisterskich (studia dwuletnie) – Pielęgniarstwo.

Mocną stroną Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej jest bogate zaplecze dydaktyczne w postaci pracowni medycznych, pracowni technologii żywności i specjalistycznych laboratoriów, w których studenci realizują zajęcia praktyczne oraz doświadczona kadra nauczycieli akademickich. Nowością, która wspomaga proces kształcenia jest nowopowstałe Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej.

Jednym z nowych kierunków na wydziale jest kierunek Coaching Zdrowego Stylu Życia. Są to nowoczesne studia dla ludzi sportu. Podczas studiów duży nacisk kładziemy na aktywność fizyczną i właściwe żywienie dla uzyskania korzyści zdrowotnych.

Fizjoterapia jest kierunkiem medycznym związanym z ochroną zdrowia, uznawanym za jeden z pięciu najbardziej rozwojowych na świecie.

Kierunek Dietetyka umożliwia zdobycie zaawansowanej wiedzy i umiejętności z zakresu żywienia człowieka. Dietetyk jako specjalista ds. żywienia nie tylko uczy, jak zdrowo się odżywiać, ale też uświadamia, jakie błędy żywieniowe popełniamy i jak je wyeliminować.

Dużą zaletą Wydziału, jest fakt że Pielęgniarstwo można u nas studiować zarówno na studiach licencjackich jak i magisterskich. W ten sposób nie trzeba wyjeżdżać do większych ośrodków akademickich by kontynuować naukę.

Studiując u nas Ratownictwo medyczne inwestujesz we własne zdrowie i wiedzę. Stoisz na straży życia ludzkiego. Ratownik medyczny to zawód, w który wpisana jest odpowiedzialność za ratowanie życia ludzkiego, dlatego współpracujemy z wybitnymi specjalistami. Posiadamy profesjonalny sprzęt medyczny, a praktyki organizujemy w najlepszych placówkach służby zdrowia.

Nowością, która wspomaga proces kształcenia jest Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej (sale wysokiej i niskiej wierności, sale ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich, sala umiejętności technicznych, sala egzaminu OSCE, sala symulacji z zakresu ALS/BLS).

2019-09-25

<< POWRÓT
Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u