pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Akademickim

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym i Technikum AkademickimW Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 17 października 2019 roku o godzinie 12:00 odbędzie się inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Akademickim w Legnicy.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące wyróżnia między innymi rozszerzona ilość nauczanych języków obcych, zajęcia dodatkowe oraz indywidualne podejście do ucznia. ALO to też możliwość realizowania swoich pasji i zamiłowań. Dodatkowymi atutami szkoły jest także nowoczesna baza dydaktyczna i doskonała kadra nauczycielska, ciekawe wyprawy edukacyjne oraz wymiana międzynarodowa.

Technikum Akademickie zostało zarejestrowane w  październiku 2018 r. a rozpoczęło działalność we wrześniu 2019 roku. Technikum Akademickie w Legnicy nastawione jest na współpracę z przemysłem, co wiążę się między innymi z powstawaniem klas patronackich. Szkoła rozpoczęła działalność, kształcąc w zawodach technik automatyk oraz technik informatyk. Ze względu na oferowane kierunki, bazę dydaktyczną, kadrę nauczycielską oraz współpracę z największymi firmami regionu i kraju cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych uczniów i ich rodziców.  Praktyki zawodowe uczniowie Technikum odbywać będą w największych firmach regionu, między innymi w firmach działających na terenie LSSE. Zajęcia w Technikum odbywają się na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Absolwenci technikum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych. Zdane w trakcie nauki państwowe certyfikaty kwalifikacji zawodowych umożliwią absolwentom Technikum Akademickiego uzyskanie tytułu zawodowego – technika, który podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy w kraju i za granicą.

2019-10-17

(wa)

<< POWRÓT


Imieniny: Flicyty, Kajetana, PauliWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u