pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nowi uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Akademickiego złożyli ślubowanie

Nowi uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Akademickiego złozyli ślubowanieW Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 17 października 2019 roku odbyła się Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Akademickim w Legnicy. Co prawda zajęcia szkolne rozpoczęły się we wrześniu ale dopiero podczas tej uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli oficjalne ślubowanie oraz zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Jego Magnificencja Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski, Kanclerz PWSZ im. Witelona w Legnicy mgr Robert Burba, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” mgr Jerzy Stefaniak, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej dr Monika Wierzbicka, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej dr inż. Ewa Walczak-Chajec, Dyrektor Biblioteki Agnieszka Koza, Dyrektor Biura Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” mgr Mirosław Zaguła. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili także Dyrektor Produkcji w ELSUR sp. z o. o. Andrzej Boczoń, były Dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza w Legnicy Edward Dobosz oraz Prezes Zarządu ZAKOR Sp. z o. o. Piotr Zanto. Oczywiście nie zabrakło nauczycieli obu szkół, rodziców oraz uczniów.

We wstępie głos zabrał Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Dariusz Wędzina, który podkreślił ważną rolę otoczenia Szkoły we wspieraniu jej rozwoju. Podzielił się również z zebranymi planami na przyszłość, dotyczących budowy Zespołu Szkól Akademickich i umocnienia pozycji Szkół w Regionie. Następnie głos zabrał Dyrektor Technikum Krystian Sadowski. W swoim wystąpieniu powiedział, że cieszy się ze słuszności decyzji o uruchomieniu Technikum a pierwszy nabór jest tego doskonałym potwierdzeniem.

Następnie obaj Dyrektorzy oraz Jego Magnificencja Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski dokonali immatrykulacji uczniów pierwszych klas czyli przyjęcia ich w poczet społeczności szkolnej.

Rektor w swoim wystąpieniu pogratulował nowym uczniom Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i Techniku Akademickiego korzystnego wyboru kolejnego etapu edukacji oraz zapewnił, że Uczelnia będzie cały czas wspierać obie Szkoły w ich Rozwoju i zapewni jak najlepszą jakość przekazywanej wiedzy.

Również Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” mgr Jerzy Stefaniak pogratulował uczniom doskonałego wyboru Szkół i prosił by ten czas wykorzystali jak najlepiej.

Po tym wydarzeniu uczniowie obu Szkół zaprezentowali swoje możliwości artystyczne.
Akademickie Liceum Ogólnokształcące wyróżnia między innymi rozszerzona ilość nauczanych języków obcych, zajęcia dodatkowe oraz indywidualne podejście do ucznia. ALO to też możliwość realizowania swoich pasji i zamiłowań. Dodatkowymi atutami szkoły jest także nowoczesna baza dydaktyczna i doskonała kadra nauczycielska, ciekawe wyprawy edukacyjne oraz wymiana międzynarodowa

Technikum Akademickie zostało zarejestrowane w  październiku 2018 r. a rozpoczęło działalność we wrześniu 2019 roku. Technikum Akademickie w Legnicy nastawione jest na współpracę z przemysłem, co wiążę się między innymi z powstawaniem klas patronackich. Szkoła rozpoczęła działalność, kształcąc w zawodach technik automatyk oraz technik informatyk. Ze względu na oferowane kierunki, bazę dydaktyczną, kadrę nauczycielską oraz współpracę z największymi firmami regionu i kraju cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych uczniów i ich rodziców.  Praktyki zawodowe uczniowie Technikum odbywać będą w największych firmach regionu, między innymi w firmach działających na terenie LSSE. Zajęcia w Technikum odbywają się na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Absolwenci technikum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych. Zdane w trakcie nauki państwowe certyfikaty kwalifikacji zawodowych umożliwią absolwentom Technikum Akademickiego uzyskanie tytułu zawodowego – technika, który podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy w kraju i za granicą.

2019-10-18

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Flicyty, Kajetana, PauliWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u