pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Kolokwia Witeloniana 2019

Kolokwia Witeloniana 2019Zakład Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy 26 listopada 2019 roku w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy organizuje VII konferencję naukową z cyklu „Kolokwia Witeloniana” pt. „Współczesne wymiary dzieciństwa w perspektywie możliwości, zagrożeń i oczekiwań”.

Celem konferencji jest refleksja nad współczesnym rozumieniem dzieciństwa w kontekście zadań i oczekiwań, które stawiamy nauczycielom, rodzicom a przede wszystkim samym dzieciom.

Czy dzieciństwo zachowało status beztroskiego azylu, a może nigdy nim nie było i jest pracowitym wstępem do przyszłego uczestnictwa w rynku pracy? Wychowujemy do współpracy czy rywalizacji? Jakie wartości przyświecają współczesnemu procesowi wychowania? – oto wybrane pytania, na które mamy nadzieję znaleźć odpowiedź w czasie konferencyjnych obrad. Seminarium jest okazją do wskazania innowacji i optymalnych rozwiązań metodycznych i programowych mających na celu usprawnienie edukacji wczesnoszkolnej. Poszukujemy sposobów na wyrównanie szans edukacyjnych a także wspieranie dzieci uzdolnionych. Jednocześnie celem konferencji jest sygnalizowanie zagrożeń i błędów, z jakimi może spotkać się dziecko w okresie swojego dzieciństwa. Chcemy zaprosić do podzielenia się własnymi doświadczeniami i refleksjami praktyków oraz teoretyków edukacji. Kolokwia Witeloniana 2019

Proponowany zakres tematyczny konferencji obejmuje: refleksje nad współczesnym sposobem rozumienia dzieciństwa, współczesną strukturę wartości a wychowania, kierunki przemian w edukacji wczesnoszkolnej, proces edukacji, strategii inkluzji społecznej w okresie dzieciństwa.

Zamierzeń twórców tej formy spotkań, zainicjowanych w 2009 roku jest stworzenie dogodnej płaszczyzny wymiany myśli wokół aktualnych problemów, nurtujących społeczeństwo.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

PROGRAM

2019-11-04

(wnsih)

<< POWRÓT






Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa




Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u