pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Lech Dyblik gościem Witelon Music Night

Lech Dyblik gościem Witelon Music NightZapraszamy na pierwszy w tym roku akademickim koncert z cyklu Witelon Music Night. Naszym gościem będzie śpiewający aktor Lech Dyblik.

Koncert odbędzie się 26 listopada 2019 roku w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Lech Dyblik urodził się 30 sierpnia 1956 roku w Złocieńcu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Występował tam do 1987 roku. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym „Noc poślubna w biały dzień” w reżyserii Jerzego Gruzy.

Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek wózków”, „Wtorek”, „Zemsta” i „Wesele”, czy też w serialach „Boża podszewka”, „Sukces”, „Wiedźmin” czy z roli Badury w serialu „Kiepscy”.

Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. Wydał płyty pt. „Bandycka dusza” i „Dwa brzegi”. Uwielbia śpiewać po rosyjsku, a ze swoimi „bandyckimi piosenkami” odwiedza zakłady karne w różnych miejscach Polski.

Aktora można czasem usłyszeć na żywo w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej – „Gdy mam wolny wieczór i żona nie ma nic przeciwko temu, to biorę gitarę i jadę pod Dom Buta”. Do godziny 22.00 stoi tam mim, „a po nim pojawiam się ja” - mówił. Podczas tych nocnych godzin z muzyką zjawiają się przy nim specyficzni goście.

2019-11-08

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Jordana, Marcina, RóżyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u