pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Na studia na Teneryfę!

 Na studia na Teneryfę!Universidad de la Laguna na Teneryfie dołączył do grona partnerów zagranicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Współpraca Uczelni z zagranicznymi uniwersytetami odbywa się w ramach programu Erasmus+ dla projektu: mobilność edukacyjna w sektorze szkolnictwa wyższego między krajami programu oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020.

Współpraca z Universidad de la Laguna prowadzona jest na zasadzie wzajemności. Każdego semestru z wyjazdu może skorzystać 2 studentów, 2 nauczycieli akademickich oraz 2 pracowników niebędącymi nauczyciela akademickimi.

Universidad de La Laguna (ULL) jest najstarszą instytucją szkolnictwa wyższego na Wyspach Kanaryjskich. Dekret założycielski, podpisany przez króla Karola IV Hiszpanii, datowany jest na 11 marca 1792 r. Od tej daty Uniwersytet przeszedł zmiany i był znany pod różnymi nazwami, aż w końcu nadano mu obecną nazwę w 1913 r.Na studia na Teneryfę!

Obecnie Uniwersytet to miejsce dla ponad 25 000 osób, które są studentami, pracownikami naukowymi lub pracownikami administracyjnymi i usługowymi. Katalog kursów uniwersytetu obejmuje miedzy innymi 45 kierunków licencjackich i 30 kierunków magisterskich, 52 programy doktoranckie a także liczne studia podyplomowe, kursy i szkolenia.

ULL przechodzi obecnie wewnętrzną restrukturyzację w celu zmiany oferty. Szczególny nacisk położono na wykorzystanie nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

2019-12-19

<< POWRÓTImieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u