pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
XI Legnickie Prezentacje Edukacyjne przyciągnęły tłumy!

Ponad 5 tys uczniów i nauczycieli między innymi z Legnicy, Głogowa, Świebodzic, Świdnicy, Wołowa, Lubina, Bolesławca, Żar, Kunic, Spalonej, Chojnowa, Chocianowa, Miłkowic zapoznało się z ofertą szkół ponadpodstawowych, uczelni wyższych oraz instytucji specjalizujących się w rozwoju kompetencji zawodowych i aktywizacją na rynku pracy podczas XI Legnickich Prezentacji Edukacyjnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. W sumie w targach wzięło udział 40 wystawców - 12 uczelni wyższych, 18 szkół ponadpodstawowych oraz szkół policealnych, 10 instytucji edukacyjno-szkoleniowych związanych z doradztwem zawodowym i rynkiem pracy.

 XI Legnickie Prezentacje Edukacyjne przyciągnęły tłumy!W Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 5 lutego 2020 roku odbywały się XI Legnickie Prezentacje Edukacyjne pod honorowymi patronatami: Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego, Starosty Powiatu Legnickiego Adama Babuśki oraz JM Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy prof. dra hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego.

Legnickie Prezentacje Edukacyjne od wielu lat stanowią doskonałą okazję, by w jednym miejscu uzyskać informacje o zasadach rekrutacji w roku 2020 oraz zaopatrzyć się w materiały prezentujące szkoły i uczelnie. Uczniowie, którzy często mają trudności z podjęciem decyzji związanej z dalszą edukacją mogli poznać wszystkie aspekty związane z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych w roku 2020.

Prezentacje przyciągnęły uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy w jednym miejscu  mogli porozmawiać zarówno o kierunkach kształcenia, sposobie rekrutacji  jak i o ofercie zajęć rozwijających zainteresowania uczniów w wybranej szkole. Na uwagę zasługuje fakt, że szkoły reklamowali nie tylko nauczyciele, lecz przede wszystkim sami uczniowie.

Otwarcia targów dokonali: JM Rektor PWSZ im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski, Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski oraz Wicestarosta Powiatu Legnickiego Janina Mazur. Podczas otwarcia wręczono wszystkim wystawcom jubileuszowe podziękowania oraz drobne upominki.

Setki odwiedzających pokazały, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Niewątpliwym atutem Legnickich Prezentacji Edukacyjnych jest możliwość indywidualnego kontaktu z wystawcami co pozwala poznać odpowiedzi na wiele ważnych pytań związanych z wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.XI Legnickie Prezentacje Edukacyjne przyciągnęły tłumy!

- Myślę, że są one ważne przede wszystkim dla młodzieży. Mają oni tutaj okazję spotkać się ze swoimi rówieśnikami, którzy już uczęszczają do interesujących ich szkół czy uczelni, i w koleżeńskiej rozmowie skonfrontować informacje oraz wyrobić sobie opinię. Takie kontakty są o wiele bardziej owocne, niż suche prezentacje przedstawicieli instytucji oświatowych - mówił Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy która prezentowała studia magisterskie, inżynierskie, licencjackie, podyplomowe oraz kursy i szkolenia. Dodatkowo prezentowano studia podyplomowe prowadzone w naszej Uczelni przez Centrum Kształcenia Ustawicznego i Biuro Karier.

XI Legnickie Prezentacje Edukacyjne przyciągnęły tłumy!Na targach nie zabrakło oferty Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego czy Technikum Akademickiego. Podczas prezentacji swoją szeroką ofertę kształcenia przedstawił m.in. Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Uczniowie prezentując wszystkie kierunki kształcenia w szkole przyciągali uwagę zwiedzających sztuką dekoracyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach tzw. carving. W czasie trwających prezentacji wycinali fantazyjne kształty w owocach i warzywach, można było na żywo podziwiać umiejętność, którą nabywają uczniowie kształcący się na jednym z kierunków w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie.

Szkoły z Legnicy zaprezentowały swoje atuty poprzez występy uczniów podczas Pokazu Talentów w formie prezentacji artystycznej – występ wokalny, taneczny czy muzyczny. W tej części programu udział wzięli uczniowie z: VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. B. I. Antonycza w Legnicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy i Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy.XI Legnickie Prezentacje Edukacyjne przyciągnęły tłumy!

W ramach wykładów przygotowanych przez nauczycieli akademickich z naszej Uczelni uczniowie mogli zapoznać się z następującymi prezentacjami: Łamanie haseł metodą słownikową. Pokaz ataku na prostą aplikację internetową - mgr inż. Marcin Żmuda (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych); Fizyka - czy chcesz zrozumieć świat? – dr Witold Urbanik (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych); Co to jest elektrownia nuklearna? – dr inż. Tomasz Stechnij (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych); Przestępczość zorganizowana jako zagrożenie bezpieczeństwa państwa – mgr Marek Czarkowski (Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych); Czy energia może być zielona? – dr inż. Jerzy Kuś (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych); Węgiel w inżynierii materiałowej – dr inż. Daniel Medyński (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych), Paweł Tkaczyk - student 3 roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji (Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej „Ferrum”, Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych); Druk 3D w edukacji technicznej - Rafał Krawętek – student 2 roku kierunku Informatyka (Koło Naukowe Informatyki Współczesnej, Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych); Kolorowe plastry nie tylko dla sportowców – dr Grzegorz Konieczny, mgr Paulina Wojtaszewska (Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej).

Partnerami medialnymi tegorocznej edycji Legnickich Prezentacji Edukacyjnych byli: Portal LCA.PL, Portal e-legnickie.pl, Portal 24legnica.pl, Portal legnica24h.pl, Portal RegionFan.pl, Portal TuLegnica.pl, TV Regionalna

2020-02-12

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


<< POWRÓTImieniny: Albina, Antoniny, RadosławyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u