pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Magdalena Zakrawacz wśród mistrzów Polski w łucznictwie

Magdalena Zakrawacz wśród mistrzów Polski w łucznictwieW niedzielę, 23 lutego 2020 roku w Świebodzicach poznaliśmy nowych mistrzów 38. Halowych Mistrzostw Polski w łucznictwie W „klasyku” rządzili reprezentanci Marymontu Warszawa i Łucznika Żywiec, w bloczku A3D Toszek i Strzelca Legnica.

W zmaganiach mężczyzn w łuku klasycznym najlepszy okazał się Sławomir Napłoszek (SŁ Marymont Warszawa). W pojedynku o złoto pokonał 6:2 Patryka Gołąbczaka (KS "Boruta" Zgrierz). Brązowe medale trafiły do Kacpra Sierakowskiego i Piotra Starzyckiego, którzy również reprezentowali SŁ Marymont Warszawa.

Jeżeli chodzi o moje strzelanie, zawsze jestem w stosunku do siebie dość krytyczny. Już miałem okazję obejrzeć powtórki. Cieszę się, że wygrałem, ale sporo pracy przede mną w sezonie halowym. To nie były takie strzały, jak chciałem. Ale cieszy zwycięstwo i tak dobra organizacja zawodów – ocenił złoty medalista.

W finale łuku klasycznego kobiet o złoto walczyła jego córka, Kamila Napłoszek (SŁ Marymont Warszawa). Zdobyła srebro. Mistrzynią Polski została Klaudia Płaza (LKS Łucznik Żywiec). Zawodniczki z Warszawy i Żywca podzieliły się medalami, ponieważ brąz zdobyły Magdalena Zając (SŁ Marymont Warszawa) i Wioleta Myszor (LKS Łucznik Żywiec).Magdalena Zakrawacz wśród mistrzów Polski w łucznictwie

Finałowy pojedynek początkowo był bardzo zacięty. Dopiero w końcówce przewagę osiągnęła najwyżej rozstawiona Płaza i zwyciężyła ostatecznie 6:2. – Nie spodziewałam się takiego rezultatu, zaskoczyło mnie to zwycięstwo. Bardzo się z niego cieszę. Przez pierwsze sety ogromnie się stresowałam, popełniłam potężne błędy. Później już się uspokoiłam, dostałam też wskazówki od trenera i od razu było lepiej – mówiła młoda łuczniczka z Żywca.

Zgodnie z przewidywaniami halowym mistrzem Polski w łuku bloczkowym został Łukasz Przybylski (KŁ A3D Toszek). Choć nie strzelał na takim poziomie, jakiego sobie życzył, sięgnął po złoto. W finale pokonał 145–144 Bartosza Sieńczaka (Płaszowianka Kraków). Na najniższym stopniu podium stanęli Robert Świątek (LKS Mazowsze Teresin) oraz Filip Szeląg (KŁ A3D Toszek).

– Plan wykonany w stu procentach. Nie do końca jestem zadowolony z mojego występu w finale, ale na szczęście wygrałem. Nie wszystkie strzały wychodziły tak, jakbym chciał. Liczy się jednak zwycięstwo, wyjeżdżam z pozytywnymi wrażeniami – powiedział Przybylski.

Magdalena Zakrawacz wśród mistrzów Polski w łucznictwieZ radości po zwycięstwie nie posiadała się nowa mistrzyni Polki w „bloczku”. Magdalena Zakrawacz (OSŁ Strzelec Legnica) sama była zdziwiona zwycięstwem 138–135 nad najwyżej rozstawioną Małgorzatą Kapustą (Płaszowianka Kraków). Legniczanki obsadziły prawie całe podium, bo brązowe medale zdobyły Monika Sosnowska i Katarzyna Szałańska (obie OSŁ Strzelec Legnica).

Nie mogę uwierzyć w moje szczęście, w zwycięstwo nad tak znakomitą zawodniczką. Wielokrotnie z nią strzelałam, ale to moja pierwsza tak znacząca wygrana w naszej rywalizacji. Nie spodziewałam się tego – cieszyła się Zakrawacz.

Magister Magdalena Zakrawacz to nauczyciel akademicki Zakładu Fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz członek klubu OSŁ Strzelec Legnica.

W rywalizacji drużynowej złote medale zdobyli ROKIS Radzymin (łuk klasyczny mężczyźni), LKS Łucznik Żywiec (łuk klasyczny kobiety), KŁ A3D Toszek (łuk bloczkowy mężczyźni), OSŁ Strzelec Legnica (łuk bloczkowy kobiety), LKS Łucznik Żywiec 3 (łuk klasyczny mikst) i OSŁ Strzelec Legnica (łuk bloczkowy mikst).

2020-02-27

Tekst i foto: Małgorzata Szałańska (OSŁ Strzelec Legnica)

<< POWRÓT
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u