pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
X Powiatowe Targi Edukacji i Pracy w Sulechowie

X Powiatowe Targi Edukacji i Pracy w SulechowiePaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona  w Legnicy, 25 lutego bieżącego roku marca gościła w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, gdzie odbywały się X Powiatowe Targi Edukacji i Pracy.

Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz uroczyście otworzył targi, a dyrektor CKZiU Jerzy Rozynek powitał zaproszonych gości. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Zielonogórskim”, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Targi to szansa dla młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłe życie, aby poznali oferty kształcenia uczelni wyższych z całego kraju oraz propozycje lokalnych pracodawców i przedsiębiorców. Na tegorocznych targach pojawiło się 21 wystawców. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi. Uczniowie poznali ofertę uczelni wyższych oraz lokalnych firm i przedsiębiorstw. Ich przedstawiciele zachęcali do podjęcia nauki lub pracy w ich placówkach.X Powiatowe Targi Edukacji i Pracy w Sulechowie

W gronie wystawców była także i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, która zaprezentowała ofertę edukacyjną na rok akademicki 2020/2021.

W czasie spotkania z uczniami były omówione zasady tegorocznej rekrutacji, warunki studiowania, pomoc materialna dla studentów, perspektywach zatrudnienia po ukończeniu cyklu kształcenia oraz o wielu atrakcjach, jakie nierozerwalnie wiążą się z życiem studenckim.

Przy naszym stoisku każdy otrzymał szczegółowy informator prezentujący naszą bazę materialną, stale powiększaną i unowocześnianą. Niejednokrotnie młodzi ludzie dopytywali o bazę noclegową. Niski koszt utrzymania w naszym mieście pozwala na szybkie znalezienie taniego i atrakcyjnego mieszkania blisko Uczelni. Do dyspozycji studentów jest również Dom Studencki, przy ul. Mickiewicza w Legnicy.

2020-03-12

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u