pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk w Lubiatowie

Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk w LubiatowieKoło Naukowe Młodych Medyków - Sekcja Pielęgniarska, działające przy Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ im. Witelona w Legnicy, 19 lutego 2020 roku na zaproszenie Centrum Kultury w Złotoryi, odwiedziło dzieci, które miały ferie zimowe w Lubiatowie. 

Studenci przygotowali dla nich Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk oraz kilka faktów i ciekawostek o pielęgniarstwie.  Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk w LubiatowieW świetlicy wiejskiej w Lubiatowie dzieci mogły nauczyć się jak prawidłowo wykonać tak pozornie prostą czynność jaką jest mycie rąk. Dzięki specjalnemu urządzeniu wszyscy uczestnicy spotkania mogli się przekonać, czy robią to prawidłowo.

Studentom pielęgniarstwa towarszył student ratownictwa medycznego, który uczył dzieci zasad RKO, czyli resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Podczas spotkania tłumaczono dzieciom, że jest to zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem. Najmłodsi chętnie słuchali i zadawali mnóstwo pytań, równie ochoczo brali udział w zajęciach praktycznych.

Warto także dodać, że o prawidłowym myciu rąk studenci z Koła Naukowego Młodyck Medyków - Seksja Pielęgniarska mówili także na spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Ścinawie, którą odwiedzili 6 lutego 2020 roku.

Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk w LubiatowieStudenci mówili uczniom o zawodzie pielęgniarki i pielęgniarza. Oczywiście najważniejszym punktem spotkań z dziećmi były zajęcia z mycia rączek. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto myć ręce? Jest to bowiem najskuteczniejszy i najprostszy sposób, by zapobiegać rozwojowi groźnych bakterii. Mycie rąk zapobiega chorobom. Zmniejsza częstotliwość występowania infekcji oddechowych i chorób układu pokarmowego. Do mycia rąk zawsze używaj ciepłej wody i mydła. Myj ręce przez około 40-60 sekund, a następnie dokładnie je osusz.

Dzięki uprzejmości firmy Schulke Polska, członkowie koła na spotkanie w Ścinawie mogli zabrać ze sobą specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu wszyscy uczestnicy spotkania mogli się przekonać, czy myją ręce prawidłowo.

O działaniach Koła Naukowego Młodych Medyków - Sekcja Pielęgniarska można się dowiedzieć również na profilu na Facebooku. Zapraszamy do śledzenia ich profilu -- KLIKNIJ


2020-03-18

<< POWRÓT
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u