pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ im. Witelona w Legnicy przekazała kombinezony ochronne pracownikom Pogotowia Ratunkowego w Legnicy

PWSZ im. Witelona w Legnicy przekazała kombinezony ochronne pracownikom Pogotowia Ratunkowego w LegnicyPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 19 marca 2020 roku, przekazała 180 kombinezonów ochronnych dla zespołów ratowniczych legnickiego Pogotowia Ratunkowego. W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz stanowiskiem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego a także Ministerstwa Zdrowia, umożliwiającym nieodpłatne przekazywanie materiałów i urządzeń zakupionych w ramach realizowanych projektów unijnych władze Uczelni postanowiły wesprzeć działania służb zaangażowanych w walkę z pandemią wirusa COVID–19.
PWSZ im. Witelona w Legnicy przekazała kombinezony ochronne pracownikom Pogotowia Ratunkowego w Legnicy
Od 2009 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy kształci studentów na dwóch kierunkach z obszaru nauk medycznych – Ratownictwo medyczne i Pielęgniarstwo. Dydaktycy kształcący na tych kierunkach często łączą pracę na Uczelni z zatrudnieniem w ośrodkach opieki zdrowotnej w tym w Pogotowiu Ratunkowym i oddziałach szpitalnych. Wielu naszych absolwentów wchodzi w skład zespołów ratowniczych i szpitalnych oddziałów ratunkowych. Tu również, miedzy innymi, odbywają swoje praktyki studenci kierunków medycznych. Mając na uwadze zwiększone potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Legnicy władze Uczelni postanowiły przekazać 180 szt. kombinezonów ochronnych DuPont TYVEK, które są zgodne z kategorią III odzieży ochronnej. Posłużą one zespołom ratunkowym.

PWSZ im. Witelona w Legnicy przekazała kombinezony ochronne pracownikom Pogotowia Ratunkowego w LegnicyPrzekazanie materiałów ochronnych odbyło się na terenie Uczelni. W imieniu Pogotowia Ratunkowego w Legnicy kombinezony ochronne odebrał Kierownik Pogotowia Ratunkowego w Legnicy – mgr Piotr Kwitowski.

Ponadto, w związku z zaistniałą w Polsce sytuacją epidemiologiczną, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy przekazała Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy wykaz sprzętu stanowiącego wyposażenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. Są wśród nich respiratory, inkubatory i wiele innych nowoczesnych urządzeń, które w miarę potrzeb mogą być w każdej chwili przekazane do dyspozycji szpitala.

Dodatkowo Uczelnia przekazała, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy, spis aparatury wraz z kartami technicznymi, którą w razie potrzeby może udostępnić w celach diagnostycznych. Urządzenia te stanowią wyposażenie laboratorium mikrobiologii w Ośrodku Projektów i Edukacji PWSZ im. Witelona w Legnicy.  Są to między innymi: thermocyclery, wirówki, spectrophotometry, koncentratory próżniowe i wiele innych.  PWSZ im. Witelona w Legnicy przekazała kombinezony ochronne pracownikom Pogotowia Ratunkowego w Legnicy

Obecnie trwają starania o przekazanie kolejnych materiałów dla legnickiego SOR – maseczek ochronnych.

2020-03-19

(mir)

<< POWRÓTImieniny: Aurory, Fryderyka, OliwiiWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u