pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Prosimy #ZostańWDomu

W 2009 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy uruchomiła kształcenie na dwóch kierunkach studiów z obszaru nauk medycznych - Pielęgniarstwie oraz Ratownictwie medycznym, reagując tym samym na potrzeby naszego regionu borykającego się z brakami wyspecjalizowanej kadry medycznej zdolnej do samodzielnych działań ratowniczych i opiekuńczych. Wówczas dyrektorzy szpitali i ośrodków zdrowia, publicznych i niepublicznych placówek opieki zdrowotnej, świadczących podstawową i specjalistyczną opiekę medyczną, z obszaru dawnego woj. legnickiego, poparli inicjatywę Uczelni. 

Od tego czasu, w ciągu kilkunastu lat, na skutek olbrzymiego zapotrzebowania na absolwentów tego typu studiów, PWSZ im. Witelona w Legnicy wykształciła kilkuset młodych ludzi. Współczesny ratownik medyczny to osoba bardzo dobrze wykształcona, umiejąca komunikować się z chorymi i poszkodowanymi, potrafiąca postępować w stanach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi na miejscu wypadku oraz znająca zasady współpracy w zintegrowanym systemie ratownictwa. Z kolei absolwent kierunku Pielęgniarstwo przygotowany jest do podjęcia pracy na każdym stanowisku pielęgniarskim, może pracować z różnymi pacjentami niezależnie od stanu ich zdrowia (zdrowy, narażony na zachorowanie, chory, niepełnosprawny). Przygotowany jest także do pracy z indywidualnymi pacjentami, rodziną, czy inną grupą.

Prosimy #ZostańWDomuTo właśnie między innymi Oni, absolwenci tych kierunków w ostatnich dniach stanęli do walki na pierwszej linii działań mających na celu zahamowanie rozpowszechniania się wirusa COVID-19. Pielęgniarki i ratownicy medyczni poświęcają własne zdrowie, bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin, by ratować nasze zdrowie a często i życie.

Dziś, w trakcie trwania pandemii potwierdza się słuszność decyzji o kontynuowaniu kształcenia na tych kierunkach i tworzeniu nowych - uruchomiliśmy w 2018 roku Pielęgniarstwo (studia magisterskie) a także planujemy w tym roku uruchomienie kierunku Zdrowie publiczne na poziomie studiów magisterskich. 

Doceniając wysiłek wszystkich pracowników służby zdrowia i zdając sobie sprawę z faktu, że ich poświęcenie w walce z wirusem COVID-19 stanowi dla nas wszystkich większe bezpieczeństwo apelujemy, aby przyłączyć się do akcji, która ma zachęcić jak najwięcej osób do pozostania w domach na czas pandemii koronawirusa #ZostańWDomu. 

2020-03-22

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u