pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Można studiować na Uniwersytecie im. Mustafy Kemala w Turcji

Można studiować na Uniwersytecie im. Mustafy Kemala w TurcjiPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zawarła umowę o współpracy zagranicznej z Uniwersytetem im. Mustafy Kemala w Turcji.
Można studiować na Uniwersytecie im. Mustafy Kemala w Turcji
Umowę zawarto w ramach realizowanego przez Erasmus programu „Uczenie się przez całe życie”  (Lifelong Learning Programme). W okresie obowiązywania umowy, tj. w latach 2011 - 2013, z wyjazdu za granicę może co roku skorzystać 12 studentów i 8 nauczycieli akademickich z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
Można studiować na Uniwersytecie im. Mustafy Kemala w Turcji
Porozumienie ma na celu rozwijanie partnerstwa pomiędzy obiema Uczelniami w dziedzinie nauczania i wymiany studentów. Priorytetem będą wyjazdy studentów naszej Uczelni oraz przyjmowanie żaków z Turcji, wymiana kadry naukowo-dydaktycznej.

Udział w programach międzynarodowych staje się w ten sposób ważnym czynnikiem zwiększającym szanse absolwentów szkół wyższych na rynku pracy zarówno w Polsce, jak i w innych państwach Unii Europejskiej.

Uniwersytet powstał w 1992 roku. Obecnie na kierunkach humanistycznych, medycznych, ścisłych kształci się blisko 25 000 studentów, a liczba kadry dydaktycznej przekracza 950 osób. Uniwersytet położony jest w prowincji Hatay w południowo-wschodniej Turcji, nad zatoką Aleksandretty. Miasto jest głównym korytarzem komunikacyjnym na szlaku z Turcji na południe – do Syrii i Libanu. Bliskie sąsiedztwo z tymi krajami spowodowało, że oprócz zamieszkałych te tereny Ormian, w Hatay żyje i pracuje również ludność pochodzenia arabskiego. Dominującą gałęzią produkcyjną jest przemysł wydobywczy rud żelaza, czerwonego marmuru oraz rolnictwo.

Jest to tym samym trzeci partner zagraniczny z Turcji, z którym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy współpracuje. Wcześniej takie umowy zawarto z Selcuk University w Konya oraz Cumhuriyet University w Sivas.

Ponadto PWSZ im. Witelona w Legnicy współpracuje z uczelniami z Belgii, Bułgarii, Danii, Czech, Francji, Grecji, Niemiec, Rumunii oraz z Cypru i Słowacji.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u