pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Poznaj nasz kampus!

Bazę dydaktyczną Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy stanowią budynki zlokalizowane w kompleksie przy ul. Sejmowej, o powierzchni ponad 5 hektarów. Budynki niemal do końca XX. wieku wykorzystywane były jako koszary wojskowe.

Na terenie kampusu znajdują się trzy budynki dydaktyczne (A, C i E), jeden przeznaczony do adaptacji na budynek dydaktyczny (B) oraz Ośrodek Projektów i Edukacji (D).  Poza kampusem, przy ul. Mickiewicza 10, zlokalizowany jest Dom Studenta.
    
Poznaj nasz kampus!Budynek A

- 8 sal wykładowych
- 3 sale językowe
- 16 sal ćwiczeniowych
- 5 pracowni komputerowych
- pracownie medyczne: pracownie umiejętności pielęgniarskich i położniczych, pracownia opieki długoterminowej, pracownie czynności ratowniczych, pracownia anatomiczna, sala ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich
- pracownie fizjoterapeutyczne: pracowania biomechaniki i analizy ruchu, pracownia fizjologii, pracowania masażu i terapii manualnej, sala kinezyterapii, pracownia medycyny fizykalnej – pracownia fizykoterapii
- pracownia nauki umiejętności technicznych
- pracownia sztuk walki i samoobrony
- rektorat, kancelaria, sekretariaty i dziekanaty Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych, Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej oraz pomieszczenia administracyjne
- Czytelnia Naukowa nr 3 i Ośrodek Informacji i Dokumentacji Naukowej
- Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej – miejsce zbliżone warunkami do prawdziwych szpitali. Wykorzystywane w procesie kształcenia fantomy będą naśladować różne objawy i zachowania ludzkie. Praktyczna nauka na nich nie różni się od zabiegów „na pacjencie”, z tym, że wspomniane zabiegi można powtarzać wielokrotnie
- kawiarnia studencka
- siłownia
- fitness club

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej

Zorganizowane jest na wzór prawdziwego szpitala. Umożliwia to przeprowadzanie kształcenia studentów w taki sposób, by pokazać i przećwiczyć tok postępowania w sytuacji ratowania życia ludzkiego, a także opieki szpitalnej. Oznacza to odtworzenie warunków klinicznych, socjalnych, domowych oraz wypadków i zdarzeń masowych z zastosowaniem symulatorów: niskiej, średniej, wysokiej wierności, pacjentów symulowanych i standaryzowanych w celu kształcenia wysoko wyspecjalizowanych przyszłych kadr medycznych.Poznaj nasz kampus!

Podczas zajęć zachowana jest wierność symulacji medycznej, co oznacza, że studenci znajdują się w warunkach fizycznego i emocjonalnego realizmu, pozwalającego doświadczać działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistości.

W Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej znajdują się specjalistyczne pracownie:

- sala do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich,
- sala egzaminacyjna OSCE,
- sala debriefingu,
- sala opieki pielęgniarskiej wysokiej wierności,
- sala symulacji z zakresu BLS/ALS,
- pracownia nauki umiejętności technicznych,
- sala ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich i położniczych.

Dodatkowo w MCS działa symulator ZRM. Studenci ratownictwa medycznego mogą uczyć się m.in. medycyny ratunkowej przy wykorzystaniu symulatora karetki. Jest to w pełni wyposażony pojazd z profesjonalnym sprzętem. Służy on do nauki m.in. medycyny ratunkowej. Przyszli ratownicy medyczni będą mogli ćwiczyć procedury: selekcji pacjentów (Triage), przyrządowego udzielania pierwszej pomocy, korzystania z fachowej aparatury medycznej (defibrylator, aparaty tlenowe, respirator itp.), opatrywania ran i złamań.

Poznaj nasz kampus!Budynek C

- 4 sale wykładowe
- 2 laboratoria informatyczne
- 4 sale językowe
- 33 sale ćwiczeniowe
- specjalistyczne laboratoria: chemii i biochemii, fizyczne i materiałoznawstwa
- pracowanie: fizjologiczna, ekologii i ochrony środowiska oraz żywienia zbiorowego
- sekretariat i dziekanat Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych, pomieszczenia administracyjne
- studio nagrań
- Biblioteka i wypożyczalnia
- Czytelnia Czasopism i Prasy
- Czytelnia Naukowa nr 1
- Czytelnia Naukowa nr 2
- Akademickie Liceum Ogólnokształcące
- Technikum Akademickie w Legnicy

Budynek E – Centrum Konferencyjno-Widowiskowe

Znajdują się tu cztery w pełni niezależne  sale wykładowe, oddzielone dźwiękoszczelnymi ścianami, mogące pomieścić łącznie blisko 1 000 osób. Modułowa konstrukcja pozwala na dowolną konfigurację; w zależności od potrzeb można połączyć trzy sale w jedną, która mieści około 750 słuchaczy, a wykład może być przekazywany także do czwartej sali, dzięki czemu w wykładzie może uczestniczyć jednocześnie niemal tysiąc osób.

W salach istnieje możliwość składania półkolistych  trybun. Całkowite ich złożenie i zsunięcie powoduje utworzenie hali, w której można zorganizować zawody sportowe, targi, wystawy lub imprezy kulturalne.

Poznaj nasz kampus!Budynki D - Ośrodek Projektów i Edukacji

Znajdują się tutaj:

- laboratorium biochemii i mikrobiologii
- eko-pracownia
- pracownia techniki mikroprocesowej
- pracownia anatomiczna
- pracownia elektroniki i miernictwa
- pracownia e-edukacji
- pracownia odnawialnych źródeł energii
- pokój dydaktyczny do terapii indywidualnej
- Centrum Socjoterapii, przeznaczone do zajęć socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży oraz rodziców dzieci z zaburzeniami zachowań.

Wyposażenie sal pozwala na wykorzystywanie ich do różnych form pracy terapeutycznej: muzykoterapii, biblioterapii oraz innych metod terapii przez sztukę.Poznaj nasz kampus!

Dom Studenta przy ul. A. Mickiewicza 10

Zlokalizowany jest w centrum Miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie parku i obiektów sportowych (stadion, korty tenisowe). Dużą zaletą lokalizacji jest bliskość Uczelni - około 15 minut pieszo od kampusu.

Dom Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oferuje:

- 161 miejsc dla studentów
- umeblowane pokoje 1-, 2-, 3- i 4-osobowe
- aneksy kuchenne
- łącze internetowe oraz telewizyjne
- kuchnie wyposażone w lodówki oraz kuchenki elektryczne
- wspólne jadalnie i pokoje do nauki
- pralnie
- pracownia treningów motorycznych

Pracownia treningów motorycznych

Stworzenie i wyposażenie pracowni treningów motorycznych pozwoliło na poprawę jakości kształcenia i praktycznych kompetencji absolwenta poprzez lepszą realizację efektów uczenia się z zakresu oceny i poprawy stanu zdrowia stosowanych w naukach medycznych, naukach o zdrowiu i naukach o kulturze fizycznej.

Poznaj nasz kampus!Pracownia została wyposażona w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie zarówno do treningu funkcjonalnego jak i zdrowotnego. Trening funkcjonalny zakłada odwzorowanie ruchu i całego wzorca ruchowego, który obecny jest w życiu codziennym bez rozbudowy nadmiernej masy mięśniowej. Służą do tego: maszyny działające w oparciu o opór pneumatyczny, ergometry eliptyczne, steppery czy profesjonalne bieżnie treningowe, hantle, powerblocki, niestabilne podłoże, BOSU, poduszki sensomotoryczne.

Dodatkowo zastosowanie oprogramowania opartego na automatycznym śledzeniu postępów pacjenta/klienta pozwala na poznanie mechanizmów funkcjonowania organizmu oraz zmian wskaźników biochemicznych powstałych w wyniku niektórych schorzeń lub wysiłku fizycznego, co jest istotne w kontekście lepszej realizacji zaplanowanych efektów uczenia się w modułach związanych z realizacją zajęć praktycznych.

Przedmioty z tej grupy obejmują szeroko pojęte kształcenie umiejętności niezbędnych do zwiększania motywacji pacjenta/klienta w procesie budowania sprawności fizycznej i potencjału zdrowia w ujęciu holistycznym.

Pracownia treningu motorycznego pozwala również na lepszą realizację efektów uczenia się związanych z praktycznym wykorzystaniem wiedzy w zakresie planowania treningu relaksacyjnego i zdrowotnego. Tego typu działania zmniejszają ryzyko występowania chorób cywilizacyjnych poprzez ćwiczenia i metody o szerokim spektrum wpływu psychosomatycznego.
Poznaj nasz kampus!
Uczelniana farma fotowoltaiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wybudowała uczelnianą farmę fotowoltaiczną. Inwestycja jest realizacją przyjętej przez Uczelnię Strategii Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Uczelnia, realizując tę inwestycję, zakłada, że jej efektem będzie radykalna poprawa efektów dydaktycznych oraz ekonomicznych PWSZ im. Witelona w Legnicy. Oddana do eksploatacji farma fotowoltaiczna bezpośrednio przyczynia się do zmniejszenia wydatków Uczelni ponoszonych na zakup energii elektrycznej.

Inwestycja stanowi również ważny element tworzenia zaplecza badawczo-dydaktycznego Uczelni, podporządkowanego konieczności kreacji nowych kierunków kształcenia, planowanych przez Uczelnię w możliwie najbliższej perspektywie. Budowa farmy fotowoltaicznej, która jest obiektem w skali rzeczywistej, oraz jej zintegrowanie z już powstałym Laboratorium OZE (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych), jak i planowanym Centrum Efektywnego Zarządzania Energią, niewątpliwie wpłyną na uzyskanie środowiskowej przewagi w zakresie wyposażenia dydaktycznego i zwiększą atrakcyjność Uczelni.

2020-04-27

<< POWRÓTImieniny: Albina, Antoniny, RadosławyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u