pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ im. Witelona w Legnicy „Uczelnią Liderów”

PWSZ im. Witelona w Legnicy „Uczelnią Liderów”W auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, 1 czerwca bieżącego roku, władze naszej Uczelni -  Prorektor ds. dydaktyki i studentów dr Kazimiera Jaworska oraz Kanclerz mgr Robert Burba odebrały certyfikat w I edycji konkursu „Uczelnia Liderów”.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wzięła udział w konkursie certyfikacji szkół wyższych organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Public Relations Przemysław Ruta Communication pod honorowym patronatem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka. I znowu potwierdził się fakt, że studia w naszej Uczelni cieszą się w kraju dużym uznaniem.PWSZ im. Witelona w Legnicy „Uczelnią Liderów”

Przyznany certyfikat – „Uczelnia Liderów” – świadczy o tym, że PWSZ im. Witelona w Legnicy kształci liderów – absolwentów kreatywnych, twórczych, innowacyjnych, wyróżnia się tle innych uczelni jako inwestująca w kształcenie dla rynku pracy, dba o praktyczną edukację studentów oraz przygotowuje ich, by mogli w sposób skuteczny i efektywny osiągać w przyszłości sukcesy zawodowe.

PWSZ im. Witelona w Legnicy „Uczelnią Liderów”Podczas rozdawania certyfikatów podkreślano, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wciela w życie idee uczelni przedsiębiorczej i społecznie odpowiedzialnej, inwestuje we współpracę ze swoim otoczeniem społecznym, a także podejmuje działania w kierunku rozwijania wśród studentów postaw pro-przedsiębiorczych.
PWSZ im. Witelona w Legnicy „Uczelnią Liderów”


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy ponadto otrzymała nagrodę nadzwyczajną - wyróżnienie „Primus”. Przyznano ją za najwyższą liczbę punktów rankingowych.

 W konkursie „Uczelnia Liderów” nagrodzono szkoły wyższe (zarówno publiczne, jak i niepubliczne), których absolwenci są znakomicie przygotowani do pełnienia ról zawodowych zgodnych z profilem wykształcenia.

Wnioski konkursowe oceniali wybitni przedstawiciele polskiej nauki, pracownicy naukowi uczelni posiadający wiedzę, doświadczenie i niekwestionowany dorobek w dziedzinie edukacji i zarządzania szkolnictwem wyższym, tj:  prof. zw. dr hab. Dariusz Rott - członek prezydium i rzecznik prasowy Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, prof. zw. dr hab. Piotr Wilczek - historyk literatury, komparatysta, tłumacz, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, członek Komitetu Nauk o Literaturze Polskiej Akademii Nauk, prof. dr hab. Halina Rusek – socjolog, dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego (filia w Cieszynie), dr hab. Krzysztof Gajdka - wykładowca na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, dr Michał Kaczmarczyk – medioznawca, specjalista w dziedzinie public relations i promocji edukacji.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u