pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zadbaj o zdrowie swoje i innych - wybierz Coaching zdrowego stylu życia!

Zadbaj o zdrowie swoje i innych - wybierz Coaching zdrowego stylu życia!Jeśli potrafisz dotrzeć do ludzi i często budzisz u innych autorytet, jesteś charyzmatyczny i opanowany, ale jednocześnie energiczny i pełen zapału do pracy, potrafisz zarażać ludzi dobrą energią i wsłuchać się w ich największe potrzeby, studia na kierunku Coaching zdrowego stylu życia w Państwowej Wyzszej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy mogą się okazać tym, czego szukasz!

Coaching zdrowego stylu życia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy to innowacyjny kierunek studiów, dostosowany do potrzeb szybko zmieniającego się rynku pracy, uczący umiejętności praktycznych poszukiwanych przez pracodawców i wychodzący naprzeciw trendom i potrzebom społecznym.

Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do profesjonalnego korzystania z narzędzi dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia. Koncepcja kształcenia na kierunku obejmuje szerokie spektrum wiedzy i doświadczeń wyniesionych z praktyki coachingowej, niezbędnej do skutecznego inspirowania i motywowania w zakresie: wyboru najlepszego sposobu na rozwijanie sprawności fizycznej, wyboru lub zmiany nawyków żywieniowych, pokonania stresu/przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, osiągnięcia równowagi pomiędzy życiem osobistym i zawodowym, wsparcia po długotrwałej chorobie, wsparcia przy problemach zdrowotnych mających podłoże psychosomatyczne, panowania nad emocjami.

Dzięki studiom w PWSZ im. Witelona w Legnicy poznasz metody pozytywnej motywacji i nauczysz się korzystać z nich w praktyce. Dowiesz się w jaki sposób dbać o zrównoważony styl życia i efektywnie planować osobisty i zawodowy rozwój. Poznasz zależności między aktywnością fizyczną, dietą a zdrowiem i będziesz przygotowany do opracowywania indywidualnych programów w tej materii. Poznasz podstawowe techniki argumentacji i komunikowania.

Rekrutacja kandydatów na studia na rok akademicki 2020/2021 potrwa do 3️1 sierpnia.

Perspektywy zawodowe

Absolwent może znaleźć zatrudnienie w: placówkach oświatowych, klubach sportowych, ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach i uzdrowiskach, firmach i organizacjach oraz instytucjach związanych z poprawą kondycji zdrowotnej, działach kadr i public relations.Zadbaj o zdrowie swoje i innych - wybierz Coaching zdrowego stylu życia!

Z powodzeniem absolwent tego kierunku studiów odnajdzie się w roli osoby prowadzącej warsztaty rozwojowe – samodzielnie lub we współpracy z różnorodnymi instytucjami. Wiedza i umiejętności zdobyte w toku studiów będą pożądane w takich miejscach, jak ośrodki SPA, kliniki wellness, centra fitness czy kliniki dietetyczne.

Nasze atuty

- absolwenci po ukończeniu studiów licencjackich mogą kontynuować kształcenie na studiach II stopnia, a wybór dalszej drogi rozwoju zależy od ich preferencji i może podążać w różnych kierunkach związanych ze zdrowiem: dietetyka, wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja oraz psychologia społeczna i coaching,

- realizacja programu studiów na kierunku Coaching zdrowego stylu życia pozwala na zdobycie pełnych kwalifikacji pedagogicznych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli,

- nowoczesna i ciągle rozwijająca się baza dydaktyczna, sale wykładowe wyposażone w sprzęt multimedialny, laboratoria i pracownie umiejętności praktycznych (pracownia anatomiczna, fizjologii wysiłku fizycznego, leczenia ruchem, masażu i terapii manualnej, fizykoterapii, biomechaniki i analizy ruchu, sala fitness, siłownia, sala gier i zabaw ruchowych, pracownia treningów motorycznych i treningu zdrowotnego),

- wykwalifikowana kadra dydaktyczna posiadająca znaczne doświadczenie praktyczne.

Partnerzy

- placówki oświatowe – szkoły i przedszkola,

- kluby sportowe i stowarzyszenia krzewiące kulturę fizyczną,

- publiczne i niepubliczne placówki ochrony zdrowia,

- hotele, baseny i pływalnie,

- sanatoria i uzdrowiska lecznicze.


Tryb studiów: stacjonarny

Profil kształcenia: praktyczny

Czas trwania: 6 semestrów (3 lata)

Uzyskany tytuł: licencjat

2020-06-17

<< POWRÓT





Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany



Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u