Zapisz się na Pedagogikę w PWSZ im. Witelona w Legnicy
Chcesz pomagać innym ludziom? Cechuje Cię empatia, opanowanie, wrażliwość na innego człowieka? Widzisz siebie w roli pedagoga pracującego z dziećmi lub młodzieżą? Studiuj Pedagogikę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
Studia na kierunku Pedagogika w PWSZ im. Witelona w Legnicy pozwalają nabyć podstawową wiedzę pedagogiczną, psychologiczną, socjologiczną, stanowiącą teoretyczne podstawy działalności edukacyjnej w obszarze kształcenia, wychowania i rozwoju człowieka. Kształcenie obejmuje przedmioty w zakresie treści ogólnych, podstawowych, kierunkowych oraz specjalnościowych.
W trakcie studiów dowiesz się, jak pracować z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – diagnozować ich potrzeby oraz opracowywać plan działań wspomagający ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.
Realizujemy program kształcenia o profilu praktycznym, co oznacza, że większość zajęć prowadzona jest w formie: ćwiczeń, warsztatów, praktyk poza uczelnią. Uczestnictwo w nich służy zdobywaniu przez studenta umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych niezbędnych w pracy zawodowej.
Rekrutacja kandydatów na studia na rok akademicki 2020/2021 potrwa do 3️1 sierpnia.
Perspektywy zawodowePo ukończeniu studiów absolwent może pracować między innymi w instytucjach edukacyjnych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, placówkach wspomagających rodzinę, organizacjach pozarządowych działających na rzecz pomocy dziecku i rodzinie.
Nasze atuty- dysponujemy nowoczesną bazą dydaktyczną, zajęcia odbywają się w multimedialnych salach wykładowych, ćwiczeniowych, pracowniach specjalistycznych i laboratoriach,
- oferujemy studentom realizację praktyk pedagogicznych w instytucjach i placówkach związanych z kierunkiem studiów oraz wybraną specjalnością,
- zapewniamy studentom możliwość uczestnictwa w działalności kół naukowych, samorządu studenckiego, wolontariatu.
Partnerzy- współpracujemy z licznymi podmiotami środowiska lokalnego: przedszkola, szkoły, placówki opiekuńczo-wychowawcze, instytucje kultury, a także Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy, Oddziałem Miejskim Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy oraz Powiatowym Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Jaworze.
Tryb studiów: stacjonarny
Profil kształcenia: praktyczny
Czas trwania: 6 semestrów (3 lata)
Uzyskany tytuł: licencjat
Specjalności:- pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z pomocą rodzinie
- edukacja dorosłych z aktywizacją osób starszych
2020-07-09
<< POWRÓT