pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Barwy słowiańskiej miłości w pieśniach

Barwy słowiańskiej miłości w pieśniachJuż po raz dziewiąty Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” przygotowało  Legnicki Festiwal Romansu Polsko–Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej pt. ,,Barwy słowiańskiej miłości”.  W tym roku współorganizatorem festiwalu była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy i Hotel Milenium.

Festiwal inspirowany jest losami romantycznej i tragicznej miłości Rosjanki i polskiego oficera, opowiedzianymi w filmie „Mała Moskwa”. Ta inicjatywa jest przykładem przenikania się kultur i apoteozą uniwersalnego systemu wartości, wśród których miłość przezwyciężająca systemy i granice polityczne zajmuje poczesne miejsce.

W tym roku w związku z  zaistniałą sytuacją pandemiczną, Festiwal miał w tym roku inną formułę. Od 2 do 6 września na terenie Dolnego Śląska, między innymi w Legnicy, Prząśniku, Prochowicach, Środzie Śląskiej i Malczycach odbywały się nagrania utworów muzycznych. Dodatkowo sfilmowano  najciekawsze miejsca związane z patronką Festiwalu. Jednym z nich był kampus Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, który w czasach stacjonowania w Polsce wojsk radzieckich nazywany był „Czerwonym miasteczkiem”. Z tych materiałów powstanie półtoragodzinny koncert, który będzie miał swoją premierę na portalu internetowym i kanale  youtube.Barwy słowiańskiej miłości w pieśniach

Jednocześnie odbyły się dwa koncerty z publicznością - w Legnicy i  Prochowicach.  4 września w Hotelu Millenium odbył się Koncert Galowy  IX Festiwalu. Imprezę dr Tadeusz Samborski prezes Stowarzyszenia Kulturalnego  Krajobrazy i dr Helena Babiuch Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Podczas koncertu widzowie wysłuchali pieśni polskich i rosyjskich w wykonaniu: Agaty Marcewicz-Szymańskiej, Barbary Twardosz-Droźdźińskiej, Idy Tamary Zagórskiej, Agnieszki Babicz, Marka Rayskiego, Leonida Wołodko, Aurelii Sobczak i Witalia Alisziewicza.

Artyści śpiewając o miłości w językach polskim i rosyjskim  pokazali iż koncerty są strefą wolną od wszystkiego co złe w naszym otoczeniu. Na widowni świetnie bawiło się ponad 100 zaproszonych gości.

2020-09-24

<< POWRÓT


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u