pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nowa legitymacja AZS

Nowa legitymacja AZSW 2020/2021 rozpoczyna się nowa era w Akademickim Związku Sportowym. Od 1 października został uruchomiony nowy system członkowski i elektroniczny legitymacji AZS.

System ten pozwala na szereg funkcjonalności, które mają usprawnić działania, wewnętrzną komunikację i dać narzędzia do zarządzania strukturą AZS oraz systemem członkostwa w AZS na każdym jej poziomie (Klub AZS / Organizacja Środowiskowa AZS / Zarząd Główny AZS). Dostęp do systemu jest możliwy przez dotychczasową stronę www.legitymacja.azs.pl.

Wdrażanie systemu zostało podzielone na etapy przypisane do kolejnych lat:

- I etap – rok akademicki 2020/2021 – struktura AZS i system członkostwa w AZS.

- II etap – rok akademicki 2021/2022 – organizacja i zarządzanie rozgrywkami sportowymi (AMP / ligi środowiskowe, puchary AZS, itp.) – przeniesienie i integracja funkcjonalności systemu E-Madzia.

- III etap – rok akademicki 2022/2023 – wewnętrzne rozliczenia finansowe.

W pierwszej kolejności uruchomiony został panel Klubu Uczelnianego AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy, gdzie po uzupełnieniu danych przez Klub AZS i po weryfikacji ich przez Biuro ZG AZS profil danego Klubu AZS został aktywowany i od tego momentu członkowie AZS mogą zapisywać się do naszego Klubu AZS i wyrabiać legitymację AZS. Podkreślamy, że dotychczasowe legitymacje tracą ważność, a każdy członek Klubu AZS zobowiązany jest do zarejestrowania się w systemie oraz wyrobienia nowej legitymacji.

Dzięki nowemu systemowi Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy zyskał:

- Strukturę AZS – Każda jednostka AZS po założeniu swojego profilu i uzupełnieniu niezbędnych informacji dostała dostęp do swoich zasobów z możliwością ich modyfikacji, aktualizacji oraz szeregu funkcji komunikacyjnych, a także danych członków AZS przynależnych do danej jednostki. Ponadto informacje o składzie osobowym działających w nich ciałach statutowych (Zarząd, Komisja Rewizyjna, Sąd Koleżeński), prowadzonych sekcjach sportu powszechnego i wyczynowego, drużynach uczestniczących w ligach państwowych oraz sekcjach sportu osób z niepełnosprawnościami.

- Członkostwo AZS – każda osoba, która wypełni formularz (deklarację członkowską AZS) i opłaci składkę, będzie miała swój indywidualny profil w systemie. Istotną nowością są natychmiastowe płatności elektroniczne (on-line) dzięki integracji z systemem Blue Media. Poprzez system wyrobienie legitymacji AZS i dostęp do jej elektronicznej wersji stają się proste i możliwe w każdej chwili. Legitymację będzie również można wyeksportować w formacie pdf do okazywania podczas zawodów. Istnieje ponadto możliwość otrzymania jako dodatkowej legitymacji w dotychczasowej – plastikowej formie (opcja za dodatkową opłatą uwzględniającą koszt wyprodukowania i wysyłki).Nowa legitymacja AZS

- Rozliczenia finansowe – wszystkie opłacane składki trafiają na konto ZG AZS, a następnie po odliczeniu należnej kwoty składki podstawowej wynikającej z wybranego wariantu ubezpieczenia przesyłane są na konta jednostek (dotychczas posiadających uprawnienia do wyrabiania legitymacji AZS).

- W przyszłości – w kolejnym etapie (2021/2022) tylko przez ten system będzie można wyrabiać certyfikat przynależności akademickiej i inne niezbędne zaświadczenia, zgłaszać się na zawody, gromadzić informacje o wynikach, sukcesach, odznaczeniach i generować różnego rodzaju potwierdzenia startów, certyfikaty udziału w zawodach (zawodnik / wolontariusz), szkoleniach oraz wiele innych.

Utrzymane zostały także trzy wersje naszej legitymacji:

- legitymacja ISIC-AZS (dla członków AZS, którzy są studentami – bez ograniczenia wieku – lub uczniami powyżej 12 roku życia),

- legitymacja ITIC-AZS (dla członków AZS, którzy są nauczycielami, wykładowcami akademickim lub trenerami),

- legitymacja AZS (dla wszystkich członków AZS bez względu na wiek i status, w tym dla dzieci, seniorów, absolwentów).

2020-10-19

<< POWRÓT

Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u