pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Gala Sportu Akademickiego 2020

Gala Sportu Akademickiego 2020W tym roku nie mogliśmy osobiście uczestniczyć w Gali Sportu Akademickiego. To wydarzenie miało pierwotnie odbyć się w październiku w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Jednak ze względu na panującą pandemię większość rozgrywek zostało przeniesionych na jesień, a sama Gala Sportu Akademickiego na ostatni miesiąc 2020 roku. Tegoroczne podsumowanie zmagań sportowych i organizacyjnych AZS miało tym razem wymiar wirtualny. 15 grudnia o godz. 15.00 przedstawicieli KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy zaproszono na wydarzenie w formule on-line.

W programie Gali znalazły się między innymi: prezentacja jubileuszowa Politechniki Łódzkiej; sportowe podsumowanie roku akademickiego 2019/2020; podziękowania dla partnerów i sponsorów AZS; wyróżnienia dla medalistów Akademickich Mistrzostw Świata 2020; wyróżnienia za klubowe osiągnięcia w sporcie młodzieżowym; przedstawienie laureatów nagrody im. Eugeniusza Pietrasika; przekazanie nagrody za sukces ligowy AZS; przedstawienie laureatów nagrody Fair Play AZS; podsumowanie Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS oraz najważniejsza część ceremonia wręczenia nagród za Akademickie Mistrzostwa Polski 2019/2020.

Politechnika Gdańska doczekała się zwycięstwa w Akademickich Mistrzostwach Polski. W przerywanym przez pandemię sezonie 2019/2020 sklasyfikowano ponad 130 uczelni. Politechnika Gdańska najlepiej wykorzystała zmianę zasad punktowania AMP, według której do klasyfikacji generalnej wlicza się występy we wszystkich zawodach cyklu (wcześniej uwzględniano 35 najlepszych startów). Gdańszczanie uzbierali 2687,5 pkt., o ponad 300 więcej od Uniwersytetu Warszawskiego i ponad 500 więcej od Politechniki Śląskiej Gliwice.

Studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z dorobkiem 16 złotych, 6 srebrnych oraz 7 brązowych krążków zwyciężyli w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski. Do walki o medale stanęły 133 uczelnie z całej Polski, a wśród nich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Student Sebastian Sądej wywalczył dla Uczelni brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym. Był to jego czwarty medal w AMP, dzięki któremu w klasyfikacji medalowej uczelni, PWSZ im. Witelona w Legnicy zajęła 81 miejsce.

2021-01-04

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u