pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Wymiana studentów z Hiszpanią

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podpisała umowę o wymianie studentów z hiszpańskim Uniwersytetem w Almerii.

Podpisane partnerstwo to kontynuacja realizowanego przez Erasmus programu „Uczenie się przez całe życie”. W okresie obowiązywania umowy, tj. w latach 2011 - 2013, z wyjazdu do Hiszpanii na Uniwersytet w Almerii może skorzystać 3 studentów i jeden pracownik dydaktyczny.

Oferta Uniwersytetu w Almerii jest bardzo zróżnicowana. Kształcenie odbywa się na kilkunastu kierunkach z różnych dziedzin wiedzy. Są to między innymi nauki administracyjne, kierunki ścisłe takie jak informatyka, statystyka, czy biotechnologia. Uczelnia może poszczycić się 12 000 studentów z czego prawie 600 to doktoranci. Z kolei liczba studentów obcokrajowców to blisko 700 osób.

Uniwersytet powstał w 1993 roku jako nowoczesna, w pełni niezależna placówka. Posiada własną bibliotekę, specjalistyczne laboratoria oraz własne zaplecze sportowe.

Almería to miasto w południowo-wschodniej Hiszpanii, w regionie Andaluzja. Bliskie położenie Miasta Almeria nad Morzem Śródziemnym umożliwia studentom rozwijanie zainteresowań sportem wodnym. Miasto jest ważnym ośrodkiem akademickim oraz ze względu na liczne porty handlowe i rybackie także znaczącym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym. Obecnie żyje tu około 190 tysięcy mieszkańców. Almería jest głównym portem, który łączy Europę z Afryką.

Dzięki łagodnemu klimatowi szczególnie intensywnie uprawia się owoce cytrusowe i warzywa. W mieście dominuje również przemysł chemiczny, obuwniczy oraz materiałów budowlanych.

Największym zabytkiem jaki powstał za czasów mauretańskich w Almerii jest Alcazaba. Trzy wierze, czyli Torre del Homenaje, Torre de la Justica i Torre de los Espejos, a także bastion Espolon i fragmenty potrójnych murów to jedyne pozostałości licznych niegdyś zabydowań cytadeli.

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u