pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zebrano ponad 2500 książek dla Biblioteki w Płóczkach Górnych

Zebrano ponad 2500 książek dla Biblioteki w Płóczkach GórnychZakończyła się zbiórka książek w ramach akcji „Podaruj książkę Bibliotece w Płóczkach Górnych”, która trwała do 15 grudnia 2020 roku. W sumie udało się zebrać 2609 książek. Ilość zebranych egzemplarzy przekroczyła nasze oczekiwania. Zaangażowani byli zarówno studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jak i mieszkańcy Legnicy.  Zebrano ponad 2500 książek dla Biblioteki w Płóczkach Górnych

Zebrane książki, 21 grudnia 2020 roku, na kilka dni przed świętami przetransportowano i przekazano do punktu zbiórki Płóczkach Górnych. Wśród darów pojawiły się książki dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych czytelników. Nie zabrakło bajek, powieści przygodowych, literatury podróżniczej, romansów, kryminałów czy książek historycznych.

Celem akcji było odtworzenie w sołectwie biblioteki i wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Misji odtworzenia Biblioteki w Płóczkach Górnych podjęło się, działające od 2009 roku Stowarzyszenie Maltanowo. Biblioteka, która niegdyś funkcjonowała w sołectwie została zamknięta. Mieszkańcy, którzy chcą wypożyczyć książki muszą jeździć do Lwówka Śląskiego, co szczególnie dla osób starszych jest sporym kłopotem. Dlatego też powstał pomysł, by wesprzeć osoby, które lubią czytać.

Zebrano ponad 2500 książek dla Biblioteki w Płóczkach GórnychPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy w imieniu mieszkańców wsi, dziękuje serdecznie wszystkich darczyńcom. Głęboko wierzymy, że akcja, w którą włączyliśmy naszą Uczelnię przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w Polsce.

2021-01-08

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u