pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Weryfikator z PWSZ im. Witelona w Legnicy

Weryfikator z PWSZ im. Witelona w LegnicyW związku ze zbliżającymi się Akademickimi Mistrzostwami Polski 2020/2021 Akademicki Związek Sportowy zorganizował szkolenie kandydatów na weryfikatorów. Do tego grona zostały zaproszone osoby lubiące sport, odpowiedzialne, godne zaufania, dobrze radzące sobie w kontaktach z ludźmi oraz gotowe do odbycia co najmniej kilku podróży w trakcie trwania tej edycji AMP.

W tym roku z racji panującej w Polsce sytuacji epidemiologicznej, 12 grudnia 2020 roku odbyło się szkolenie w formule on-line. Wśród osób zakwalifikowanych na to szkolenie znalazł się przedstawiciel Klubu Uczelnianego AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy Kolega Tomasz Chochołek.

W programie tegorocznego szkolenia poruszono następujące problemy: współpraca z Zarządem Głównym AZS,  obowiązki weryfikatora, omówienie pracy weryfikatora na zawodach. Ponadto każdy uczestnik szkolenia musiał obowiązkowo zaliczyć test sprawdzający z wiedzy o regulaminie ogólnym AMP oraz regulaminach technicznych. Egzamin pozytywnie przeszło 33 weryfikatorów m.in. z takich uczelni jak: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu czy też Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W ich gronie znalazł się nasz przedstawiciel, który jest jedyną osobą wywodzącą się z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Warto odnotować, że kolega Tomasz Chochołek pełni funkcję Weryfikatora Akademickich Mistrzostw Polski (dawnych Mistrzostw Polski Szkół Wyższych) nieprzerwanie od marca 2005 roku.

Weryfikator zajmuje się sprawdzaniem poprawności dokumentów uprawniających do startu w Akademickich Mistrzostwach Polski. Dokonuje również kontroli poprawnego przebiegu zawodów, w trakcie których rozstrzyga sprawy sporne, odwołania i protesty dotyczące regulaminu. W edycji 2019/2020 26 weryfikatorów zweryfikowało 75 imprez sportowych, na których spędzili łącznie aż 309 osobodni.

2021-01-11

<< POWRÓTImieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u