pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Dobrze wrócić do gry

Dobrze wrócić do gryPo dwóch latach przerwy reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wróciła do rywalizacji sportowej. 23 stycznia we Wrocławiu w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się Dolnośląska Liga Międzyuczelniana w Futsalu mężczyzn, w której oprócz Uczelni z Legnicy wzięły udział ekipy z Wrocławia i Wałbrzycha.

Rozgrywki te miały za zadanie wyłonić Mistrza Dolnego Śląska w futsalu oraz były jednocześnie eliminacjami do półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski.

Drużyna AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy w składzie: Oskar Aleksiejew, Dawid Duda, Mariusz Hermaszczuk, Kacper Jędraszczyk, Szymon Legedź, Dariusz Lewandowski, Patryk Lewicki, Łukasz Rudnicki, Natan Sieroń, Jakub Wołoszyn, Michał Wozowczyk, Maciej Wójtów, zajęła ostatecznie piąte miejsce. Zwycięzcą turnieju została ekipa z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Najlepszym strzelcem drużyny z trzema bramkami został Michał Wozowczyk, student drugiego roku na kierunku Fizjoterapia. Opiekunem zespołu był Tomasz Chochołek.

Warto zaznaczyć iż całe zawody, których organizatorem była Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym. Wszyscy uczestnicy mieli obowiązek przestrzegania obowiązujących zasad bezpieczeństwa na hali sportowej, co wiązało się z koniecznością noszenia maseczek w częściach wspólnych oraz zachowania dystansu społecznego na korytarzach i trybunach. Rozgrywki odbywały się bez udziału kibiców, a trybuny były otwarte tylko dla drużyn oczekujących na swoje spotkania oraz osób towarzyszących. Na całe rozgrywki każdy zespół miał do dyspozycji swoją szatnię.

2021-01-25

<< POWRÓTImieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u