pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
NeuroSpace i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy rozwijają współpracę

NeuroSpace i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy rozwijają współpracęJak już informowaliśmy w laboratorium NeuroSpace we Wrocławiu, 17 lipca 2020 roku odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy z przedstawicielami firmy NeuroSpace oraz jej partnerów Instytutu INTL i Neurosoft.

Nowi partnerzy zadeklarowali aktywne zaangażowanie się dla Uczelni zarówno w prowadzonych już działaniach jak i wsparcie w nowych projektach w obszarze innowacji i technologii dotyczących tematyki dronów oraz sieci neuronowych do praktycznego wykorzystania w biznesie.

Od kilku miesięcy współpraca laboratorium NeuroSpace z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy w zakresie powstającego centrum testowania dronów w Legnicy nabiera realnych kształtów. 21 grudnia 2020 roku NeuroSpace w swoim laboratorium badawczym gościło grupę studentów z kierunków inżynierskich i informatycznych, prowadzonych na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych naszej Uczelni. To przyszła kadra badawcza, której przedstawiciele w ramach pilotażowego projektu uczelni, przyjechali do Wrocławia zobaczyć jak powstają drony i więcej dowiedzieć się o technologii wykorzystywanej przez NeuroSpace.

Technologia NeuroSpace Indoor pozwala na stworzenie systemu wykorzystującego małe drony UAV - bezzałogowe statki powietrzne - do monitorowania przestrzeni wewnątrz zamkniętych obiektów, a dzięki zastosowaniu hybrydowej odometrii wideo, w tym algorytmu VSLAM, drony mogą latać w pomieszczeniach na w pełni automatycznych misjach.

Synergia biznesu i nauki ma szczególne znaczenie w czasie trwającej wciąż  pandemii wirusa COVID19 i konsekwencjami z tym związanymi ale także z czekającymi wkrótce gospodarkę światową, w tym również Polskę, wyzwaniami rewolucji Industry & Logistics 4.0.

Źródło: https://www.facebook.com/NeuroSpace-104636514668469

2021-02-03

<< POWRÓT
Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u