pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Student przyszłym samorządowcem

Student przyszłym samorządowcem20 maja br. w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze odbywało się Międzywydziałowe seminarium naukowe, którego tematem wiodącym był „Student przyszłym samorządowcem”.

Seminarium zorganizowało Koło Naukowe Młodych Pedagogów „Alternatywa”, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego oraz Akademicki Klub Turystyczny przy wsparciu merytorycznym i organizacyjnym Burmistrza Miasta Jawora Pana Artura Urbańskiego.

W spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe Miasta Jawora i regionu jaworskiego – Wicestarosta Powiatu Jaworskiego Michał Lenkiewicz, Sekretarz Gminy Jawor mgr Ewa Uciurkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Madej, a jednocześnie student III roku politologii w PWSZ im. Witelona w Legnicy i Janina Lemańska Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej. Wśród zaproszonych gości pojawił się również Kustosz Muzeum Regionalnego w Jaworze mgr Mirosław Szkiłądź, który zaprezentował historię miasta.Student przyszłym samorządowcem

Nie zabrakło oczywiście studentów, którzy oprócz nauki znajdują czas na aktywne uczestnictwo w działalności dodatkowej, poprzez pracę w kołach naukowych, skupionych wokół poszczególnych wydziałów w PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Patronat naukowy nad obradami objęli: dr Andrzej Wnuk – Dziekan Wydziału Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji, dr Jan Wojtaś i mgr Dorota Domińska-Werbel  - zarówno nauczyciel akademicki naszej Uczelni jak i członkini Rady Miejskiej w Jaworze.

Moderatorami obrad byli dr Jan Wojtaś – Prodziekan Wydziału Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji, pełniący równocześnie obowiązki opiekuna Koła Naukowego Młodych Pedagogów „Alternatywa” oraz Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych i mgr Dorota Domińska-Werbel. Same obrady zaś otworzył Dziekan Wydziału Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji dr Andrzej Wnuk.

Student przyszłym samorządowcemWybór tematu spotkania nie był przypadkowy. Co raz bardziej daje się zauważyć większe zainteresowanie młodych ludzi sprawami lokalnych społeczności. Jednostki takie w znacznym stopniu zaczynają się włączać w działalność struktur jednostek samorządu terytorialnego, czy to przy organizacji przedsięwzięć naukowo-kulturalnych, czy też z własnej potrzeby wyrażenia siebie.

Student przyszłym samorządowcemTakie wczesne i co najważniejsze samoczynne zaangażowanie uczy kształtowania postaw społecznych oraz daje możliwość zetknięcia się z różnymi dziedzinami wiedzy, którymi samorząd się zajmuje. Jest to dla wielu osób szansa na zdobycie cennego doświadczenia, czynnego udziału w sprawach społeczności lokalnej gdyż tego typu zaangażowanie wymaga kontaktu z mieszkańcami danej społeczności. Z jednej strony jest to bardzo czasochłonne, ale za swoiste „wynagrodzenie” można uznać ludzką serdeczność, z którą, wbrew pozorom, samorządowcy często się spotykają.

Podczas obrad podkreślano również fakt, że młodzi ludzie pomimo swojego wieku często mają innowacyjne pomysły, są zdolni do przemian, mają zapał do pracy, są bardziej wrażliwi i posiadają bardziej realistyczne spojrzenie na to co nas otacza.

Drugiego dnia miały miejsce zajęcia terenowe. Cała grupa wybrała się na zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Jaworze, a następnie odbyła zajęcia w pracowniach nowoczesnego i innowacyjnego ośrodka edukacyjnego -  w jaworskim Multicentrum.

Ostatnim punktem był udział uczestników seminarium w koncercie inaugurującym 17. Jaworskie Koncerty Pokoju, gdzie w ramach „Kręgu Klasyków Wiedeńskich” wystąpili: Urszula Kryger - mezzosopran, Capella Bydgostiensis – Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej im. I.J Paderewskiego oraz Wojciech Rodek – dyrygent.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Flicyty, Kajetana, PauliWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u