pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Wirtualny spacer po Technikum Akademickim w Legnicy!

Wirtualny spacer po Technikum Akademickim w Legnicy!Technikum Akademickim w Legnicy zaprasza do odwiedzenia szkoły w formie on-line w ramach XII Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, które odbywają się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Oferta szkoły dostępna jest na stronie http://lpe.pwsz.legnica.edu.pl/artykul-22-lpe-2

W październiku 2018 r. zostało zarejestrowane Technikum Akademickie - nowa szkoła średnia w Legnicy, w której nauka jest bezpłatna. Technikum rozpoczęło działalność we wrześniu 2019 r. kształcąc w zawodach technik informatyk oraz technik automatyk.

Nauka w Technikum będzie trwać 5 lat, podania składać mogą absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. Zajęcia w Technikum odbywają się na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Kształcenie z przedmiotów zawodowych realizowane jest w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach Uczelni. Absolwenci technikum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych. Zdane w trakcie nauki państwowe certyfikaty kwalifikacji zawodowych umożliwią absolwentom Technikum Akademickiego uzyskanie tytułu zawodowego - technika, który podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy w kraju i za granicą.

Oferowane zawody - technik informatyk oraz technik automatyk- mają obecnie najlepsze perspektywy nie tylko w Legnicy i okolicach, absolwentami takich kierunków zainteresowane są również działające w naszym regionie firmy międzynarodowe.

W trakcie nauki w Technikum Akademickim uczniowie mają możliwość poznania metod i technologii badawczych, uczestniczą także w wykładach, ćwiczeniach i konferencjach naukowych organizowanych przez PWSZ im. Witelona w Legnicy. Szkoła umożliwia uczniom korzystanie z nowoczesnych laboratoriów informatycznych, elektronicznych i językowych oraz pracowni chemicznej i fizycznej.

Biorąc pod uwagę wymogi współczesnego świata szczególnie miejsce zajmuje w Technikum Akademickim nauka języków obcych. Uczniowie TA oraz ich rodzice mogą korzystać z bogatych i różnorodnych zbiorów biblioteki i czytelni PWSZ im. Witelona w Legnicy. Uczniowie Technikum Akademickiego mają możliwość odbycia praktyk i staży zawodowych w najlepszych firmach regionu i Polski. Swoją wiedzą i umiejętnościami mogą się dzielić przy różnego rodzaju projektach zawodowych, konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Uczniowie podczas wycieczek zawodoznawczych poznają rzeczywiste warunki pracy w zawodzie, w którym się kształcą.Wirtualny spacer po Technikum Akademickim w Legnicy!

Organem prowadzącym Technikum jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka”. Więcej informacji może udzielić sekretariat Technikum Akademickiego w Legnicy, tel. 76 723 23 07, ul. Sejmowa 5A w Legnicy.

Wirtualny spacer po Technikum Akademickim w Legnicy


2021-03-04

<< POWRÓTImieniny: Alfa, Leonii, TytusaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy

Wirtualne Dni Otwartych Drzwi
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u