pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
XI Sztafetowe Biegi Uliczne Szlakiem Polskiej Miedzi

XI Sztafetowe Biegi Uliczne Szlakiem Polskiej MiedziTowarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „START” z Polkowic od 2000 roku organizuje Sztafetowy Bieg Szlakiem Polskiej Miedzi. Tegoroczna, jedenasta już edycja, która odbywała się 4 czerwca bieżącego roku zgromadziła na starcie 13 sztafet, w tym bardzo mocną reprezentację z Bydgoszczy oraz ukraińskiego Kowla.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy od wielu lat wspiera to wydarzenie, wskazując na promocję aktywnego stylu życia i krzewienia kultury fizycznej nie tylko na terenie miasta Polkowice, ale również w  regionie dolnośląskim.
 
W zawodach wzięły udział sześcioosobowe drużyny, z których każdy zawodnik miał do pokonania 1700 m. Nie zabrakło również sztafety z naszej Uczelni, w której pobiegli studenci kierunku Turystyka i Rekreacja. Wsparcie naszych biegaczy zapewniali trenerzy - mgr Łukasz Stawarz oraz Marzanna Pawlik. XI Sztafetowe Biegi Uliczne Szlakiem Polskiej Miedzi

Podczas tegorocznych zawodów padł rekord trasy Biegu Sztafetowego Szlakiem Polskiej Miedzi. Ustanowiła go sztafeta Remondis Lębork, składająca się z zawodników reprezentujących różne kluby lekkoatletyczne. Zawodnicy z Lęborka daleko w tyle pozostawili innych zawodników i osiągnęli czas 29 minuty 24 sekundy.

XI Sztafetowe Biegi Uliczne Szlakiem Polskiej MiedziDrugą mocną ekipa okazali się „Ścigacze” z Bydgoszcza. Na pierwszej zmianie prowadzenie objął Piotr Mielewczyk z „Remondisa Lębork”, ale biegnący na zmianie numer dwa w sztafecie „Ścigacze Bydgoszcz” Błażej Brzeziński wysunął się na czoło stawki i jako pierwszy przekazał pałeczkę swojemu koledze Kamilowi Sierackiemu. Zmiana prowadzenia nastąpiła na kolejnej, czwartej rundzie. Wówczas Marek Kowalski z „Remondisa” okazał się minimalnie lepszy od Adriana Sobkowskiego. Jak relacjonował Artur Olejarz z wrocławskiego Śląska, który biegł na ostatniej zmianie w zwycięskiej sztafecie o ostatecznym triumfie zdecydowały zaledwie cztery sekundy.

XI Sztafetowe Biegi Uliczne Szlakiem Polskiej MiedziTrzecie miejsce zajęła ukraińska sztafeta SK Kowel.

Poza rywalizacją w biegu głównym na krótszej trasie (4x500 metrów), walczyli ponadto przedstawiciele służb mundurowych - zwyciężyli żołnierze z XI Lubuskiej Dywizji Pancernej.XI Sztafetowe Biegi Uliczne Szlakiem Polskiej Miedzi

Organizatorzy do biegu zaprosili także zakłady pracy, organizacje związkowe i ugrupowania polityczne, urzędy i instytucje gminne. W tej grupie najsilniejsza i bezkonkurencyjna okazała się ekipa gospodarzy z TKKF „Start” Polkowice, a także górnicy i hutnicy - triumfowali reprezentanci Zakładów Górniczych z Lubina.

Bieg główny poprzedziły konkurencje dla przedszkolaków, które miały do pokonania dystans 100 metrów. Szkoły podstawowe, gimnazja, samorządowcy i służby podległe Ministerstwu Administracji i Spraw Wewnetrznych biegały na dystansie pół kilometra.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy uczestniczyła w całej imprezie i prezentowała ofertę edukacyjną dotyczącą studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich na rok akademicki 2011/2012.

Każdy przy stoisku naszej Uczelni w Legnicy uzyskał informator ze szczegółowo opisanymi kierunkami studiów na jakie kandydat będzie mógł składać podanie.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u