pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Wznawiamy akcję i wyjazd na Ukrainę

Wznawiamy akcję i wyjazd na UkrainęStowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zapraszają do włączenia się w realizację projektu „POMAGAMY RODAKOM NA UKRAINIE IV – Z PAMIĘCIĄ O POLEGŁYCH KRESOWIAKACH” dofinansowanego ze środków Fundacji PZU.

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

1. Zbiórka darów dla Polaków zamieszkałych na Ukrainie: - artykuły żywnościowe o długim terminie ważności; - artykuły szkolne dla dzieci (zeszyty, kredki, flamastry, bloki  rysunkowe, bibuła, farby, kolorowanki, itp.); - środki opatrunkowe, higieniczne i czystości. Zbiórka trwa do 6 maja 2021 roku. Dary można zostawiać w budynku A (parter – główny hol, szatnia) Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy przy ul. Sejmowej 5A.

2. 10-dniowy pobyt w Drohobyczu, podczas którego wykonany zostanie remont sceny służącej dzieciom z Polskiej Sobotniej Szkoły do organizowania uroczystości i wydarzeń upamiętniających i podtrzymujących polskie tradycje, święta oraz postacie wybitnych Polaków; prace porządkowe przy polskich grobach na cmentarzu w Drohobyczu.

W ramach pobytu na Ukrainie wolontariusze będą mogli zwiedzić Lwów (w tym Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich), Drohobycz i jego region, wziąć udział w uroczystości z występami dzieci z Polskiej Sobotniej Szkoły z okazji urodzin Papieża Jana Pawła II (18 maja) oraz innych ciekawych wydarzeniach.

Projekt zakłada udział 8 wolontariuszy (studentów oraz osób spoza środowiska akademickiego) zainteresowanych wyjazdem zaplanowanym w dniach od 8 (wyjazd) do 19 (powrót) maja 2021 roku. Chętnych do wyjazdu  zapraszamy do zgłaszania i przesłania informacji na adres e-mail: SkwarekB@pwsz.legnica.edu.pl z podaniem danych: imię (lub imiona - zgodnie z wpisem w paszporcie) i nazwisko; wydział, kierunek, rok studiów; adres zamieszkania; data i miejsce urodzenia: PESEL: Numer telefonu do kontaktu.

Poza darami rzeczowymi można również wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” – numer konta 63 1090 2066 0000 0001 4290 9150 Santander Bank Polska S.A. z dopiskiem „POMAGAMY RODAKOM NA UKRAINIE IV”.

WAŻNE INFORMACJE!

Z uwagi na epidemię Covid-19 planowany wyjazd odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (uczestnicy będą wyposażeni w maski ochronne i płyny dezynfekcyjne), miejsce noclegu i wyżywienie zostały ustalone ze stroną ukraińską z gwarancją zapewnienia bezpiecznego pobytu.

Osoby wyjeżdżające na Ukrainę powinny posiadać ważny paszport.

2021-03-09

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u