pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Najważniejsza jest atmosfera i zabawa

Najważniejsza jest atmosfera i zabawaPo futsalistach przyszła pora na siatkarki. Tym razem reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w piłce siatkowej kobiet przystąpiła do sportowej rywalizacji. 14 marca we Wrocławiu w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się Dolnośląska Liga Międzyuczelniana w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn, w której oprócz Uczelni z Legnicy wzięły udział ekipy z Wrocławia. Rozgrywki te miały za zadanie wyłonić Mistrza Dolnego Śląska w piłce siatkowej oraz były jednocześnie eliminacjami do półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski.
Najważniejsza jest atmosfera i zabawa


Drużyna AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy w składzie: Jagoda Appel, Dorota Chmielowska, Nikola Ginda, Weronika Jurczyk, Aleksandra Kachnowicz, Katarzyna Kielańska, Paulina Łata, Maja Nagórna, Martyna Rataj, Wiktoria Wolniczek, zajęła ostatecznie szóste miejsce. Trenerem zespołu był Jacek Kiełb.

Mimo zajęcia miejsca poza podium, drużyna zagrała w turnieju bardzo ambitnie w myśl zasady: Atmosfera-Zabawa-Sport. Zwycięzcą turnieju kobiet została ekipa z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. 

Najważniejsza jest atmosfera i zabawa


Warto zaznaczyć iż całe zawody, których organizatorem była Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym. Wszyscy uczestnicy mieli
obowiązek przestrzegania obowiązujących zasad bezpieczeństwa na hali sportowej, co wiązało się z koniecznością noszenia maseczek w częściach wspólnych oraz zachowania dystansu społecznego na korytarzach i trybunach. Rozgrywki odbywały się bez udziału kibiców, a trybuny były otwarte tylko dla drużyn oczekujących na swoje spotkania oraz osób towarzyszących. Na całe rozgrywki każdy zespół miał do dyspozycji swoją szatnię. 

Tomasz Chochołek

Fot. Kamila Kluczek

2021-03-22

<< POWRÓT
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u