pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Doktor Helena Babiuch Społecznym Okręgowym Rzecznikiem Praw Dziecka

Doktor Helena Babiuch Społecznym Okręgowym Rzecznikiem Praw DzieckaRozszerza się działalność i współpraca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.

Doktor Helena Babiuch została Społecznym Okręgowym Rzecznikiem Praw Dziecka TPD. Współpracująca od wielu lat z TPD dr Helena Babiuch została powołana przez Zarząd Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego na Społecznego Okręgowego Rzecznika Praw Dziecka TPD. Problematyka ochrony praw dziecka jest jej bardzo bliska. 

Obecnie w Okręgu Legnickim TPD działa 6. Społecznych Okręgowych Rzeczników Praw Dziecka TPD i udziela porad dzieciom oraz ich rodzinom a także podejmuje interwencje w różnego rodzaju instytucjach związanych z ochroną praw dziecka.

Dr Helena Babiuch pełni dyżury Społecznego Okręgowego Rzecznika Praw Dziecka TPD pod nr telefonu 607 650 747 w środy w godzinach 15.00-16.00.
                                    

Udział dr Heleny Babiuch w pracach Rzecznika jest kolejnym wsparciem działań Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ze strony PWSZ im. Witelona w Legnicy. Przypominamy, że od 2013 roku działa Uczelniane Koło Przyjaciół Dzieci, kolejno prowadzone przez: mgr Edwarda Bieguna, dr Beatę Skwarek, dr Małgorzatę Buchlę i mgr Monikę Kamieniecką. 

Od 9 lat funkcję wiceprzewodniczącego Społecznej Rady Programowo-Doradczej TPD z dużym zaangażowaniem pełni zastępca kanclerza Uczelni mgr Jerzy Stefaniak. Od kilku lat funkcjonuje też porozumienie o współpracy PWSZ i TPD.

Zachęcamy kadrę dydaktyczną, administracyjną a zwłaszcza studentów do wstępowania w szeregi Uczelnianego Koła TPD.

Organizacja prosi także o przekazywanie 1% podatku na Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, które w związku z pandemią znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. 

Biuro TPD rozlicza bezpłatnie PIT-y dla przekazujących 1% na nasze Stowarzyszenie.


2021-03-29

<< POWRÓT

Imieniny: Alfa, Leonii, TytusaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy

Wirtualne Dni Otwartych Drzwi
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u