pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Praktyki studenckie w Kłajpedzie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podpisała umowę o współpracy w zakresie praktyk zagranicznych z Klaipeda State College na Litwie.

Porozumienie będzie obowiązywać w latach 2011/2012 oraz 2012/2013. W tym okresie co roku z wyjazdu za granicę będzie mogło skorzystać 3 studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, w sumie 6 studentów. Również ze strony litewskiej tyle samo studentów będzie mogło odbywać praktyki w PWSZ im. Witelona w Legnicy.
Praktyki studenckie w Kłajpedzie
Kłajpeda to główny port Litwy. Miasto leży nad Bałtykiem w części kraju zwanej Małą Litwą, która obejmuje zachodnie wybrzeże od ujścia Niemna do granicy z Łotwą. Jest to region ciekawy ze względu na różnorodność wpływów kulturowych i bogatą historię. Przez centrum miasta przepływa rzeka Dane. Jest to ośrodek przemysłu stoczniowego, drzewnego i włókienniczego. Duże znaczenie odgrywa przemysł stoczniowy.

Starówka jest niewielka, znaczna część domów to rekonstrukcje, ale warto zwrócić uwagę na odmienny charakter miasta: hanzeatycki i skandynawski. Najciekawszym zabytkiem Kłajpedy jest XIX-wieczny teatr. Zyskał on sławę jako ulubiony teatr Ryszarda Wagnera.

Wielką atrakcją Kłajpedy jest Święto Morza, odbywające się pod koniec lipca. W czasie święta odbywają sie występy artystyczne i pokazy rzemieślnicze.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u