pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Osobowość Roku 2020

Osobowość Roku 2020Zastępca Kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy mgr Jerzy Stefaniak; nauczyciel akademicki, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy dr Dariusz Wędzina oraz dr hab. Barbara Mróz-Gorgoń wykładowczyni na studiach MBA zostali nominowani do tytułu Osobowość Roku 2020. Jest to ogólnopolski plebiscyt, który na Dolnym Śląsku prowadzi Gazeta Wrocławska, serwis www.gazetawroclawska.pl oraz serwisy www.naszemiasto.plOsobowość Roku 2020

Magister Jerzy Stefaniak otrzymał nominację w kategorii Działalność społeczna i charytatywna za reprezentowanie uczelni, która od początku pandemii wspierała legnickich medyków w walce z koronawirusem. Zarówno pogotowie, jak i szpital otrzymały z uczelni szereg sprzętów, jak i środków do dezynfekcji. Potrzeby interesariuszy zewnętrznych, zwłaszcza z obszaru ochrony zdrowia były szczególnie ważne i istotne, a PWSZ im. Witelona w Legnicy automatycznie wykazała gotowość niesienia wsparcia. W okresie tym uczelnia w odpowiedzi na potrzeby społeczności lokalnej i regionalnej wykazała aktywność zarówno w sferze badawczej jak i w sferze oddziaływania społecznego. Dzięki aktywności Jerzego Stefaniaka udało się wesprzeć działania służb zaangażowanych w walkę z pandemią wirusa COVID-19. Uczelnia przekazywała kombinezony ochronne, półmaski ochronne 3M seria 6000, filtry 3M P3, trójwarstwowe maseczki ochronne. Na liście instytucji, które otrzymały taką pomoc były między innymi Pogotowie Ratunkowe w Legnicy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyka w Złotoryi oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Środki ochronne zostały przekazane podopiecznym TPD, dzieciom biorącym udział w letnich koloniach.

W dobie pandemii i nowych wyzwań mgr Jerzy Stefaniak mocno zaangażował się w budowanie poczucia wspólnoty. Wspólne cele, jakimi są zdrowie i pomoc w potrzebie stały się mocnym spoiwem między Uczelnią, a interesariuszami. Pandemia wzmocniła rolę PWSZ im. Witelona w Legnicy w pełnieniu misji nie tylko w wymiarze edukacyjnym ale także społecznym i organizacyjnym. 

By zaglosować na mgra Jerzego Stefaniaka
wyślij SMS o treści WRC.67 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).

Z kolei dr Dariusz Wędzina i dr hab. Barbara Mróz-Gorgoń zostali nominowani w kategorii Nauka. Dyrektora Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego wyróżniono za zajmowanie się historią odbudowy miast Dolnego Śląska. Jego zainteresowania koncentrują się wokół rekonstrukcji dziedzictwa kulturowego po II wojnie światowej. Doktor hab. Barbara Mróz-Gorgoń uzyskała nominację za propagowanie wiedzy ekonomicznej, min. poprzez publikację książki nagrodzonej w konkursie ECONOMICUS 2020.

By zaglosować na dra Dariusza Wędzinę wyślij SMS o treści WRN.2 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).

By zaglosować na dr hab. Barbarę Mróz-Gorgoń wyślij SMS o treści WRN.17 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).

Kandydatów do wyróżnień nominowała kapituła redakcji Gazety Wrocławskiej pod przewodnictwem Arkadiusza Franasa, redaktora naczelnego Gazety Wrocławskiej.

Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2020, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Dolnego Śląska 2020. Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2020 w każdej kategorii.

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu trwa do czwartku, 27 maja 2021 roku, do godziny 21:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w poniedziałek, 31 maja, i potrwa do czwartku, 10 czerwca.


Zachęcamy do głosowania! Kliknij by przejść do głosowania

2021-04-20

<< POWRÓT

Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u