pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Praktyczne zajęcia w laboratorium kryminalistycznym

 Praktyczne zajęcia w laboratorium kryminalistycznymStudenci I roku studiów magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne uczestniczyli w zajęciach praktycznych z zakresu kryminalistyczno-procesowego zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Zajęcia pod opieką mgra Edwarda Polakiewicza odbywały się w laboratorium kryminalistycznym, które zostało utworzone na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych naszej Uczelni.

Z dużym zaangażowaniem i nieskrywaną satysfakcją studenci ujawniali ślady kryminalistyczne i korzystając z zasobów walizki kryminalistycznej utrwalali je na potrzeby postępowania karnego. Dzięki takim zajęciom studenci mogli sprawdzić w praktyce swą teoretyczną wiedzę z zakresu ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych na miejscach różnych zdarzeń, zabezpieczając między innymi ślady daktyloskopijne (odciski i odbitki palców). Nabyli także umiejętność sprawnego posługiwania się proszkiem ferromagnetycznym, utrwalania śladów na foliach daktyloskopijnych czy zabezpieczania mikrośladów.Praktyczne zajęcia w laboratorium kryminalistycznym

Studia magisterskie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne przeznaczone są dla osób chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe tj. funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej, kuratorów, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej zajmujących się bezpieczeństwem. Program kształcenia umożliwia studentom uzyskanie pogłębionej wiedzy z nauki o bezpieczeństwie oraz dyscyplin pokrewnych – psychologii, pedagogiki, socjologii, prawa oraz nauki o zarządzaniu.

Naszym celem jest wyposażenie studentów w umiejętności sprawiające, ze absolwent studiów magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w PWSZ im. Witelona w Legnicy stanie się pożądanym i dobrze wykształconym profesjonalistą, którego zatrudnieniem będą zainteresowane jednostki samorządu terytorialnego, administracja państwowa, służby mundurowe i specjalne oraz szeroko rozumiany sektor bezpieczeństwa wewnętrznego.

Praktyczne zajęcia w laboratorium kryminalistycznymZajęcia realizowane podczas studiów obejmują przedmioty kształcenia ogólnego, kierunkowego oraz specjalistycznego z zakresu zagadnień prawnych i społeczno-psychologicznych.

Na kierunku, spośród czterech oferowanych specjalności można wybrać kryminalistykę i techniki śledcze. Absolwent tej specjalności posiada umiejętności z zakresu wykorzystania metod i środków technicznych do rozpoznawania i wykrywania ujemnych zjawisk społecznych, w szczególności przestępstw i ich sprawców oraz umiejętności udawadniania związku między osobami a zdarzeniami.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Bezpieczeństwo wewnętrzne
studia magisterskie

Tryb studiów: stacjonarny/niestacjonarny

Profil kształcenia: praktyczny

Czas trwania: 4 semestry [2 lata]

Uzyskany tytuł: magister

Specjalności:

- administracja bezpieczeństwa i porządku publicznego
- kryminalistyka i techniki śledcze
- obronność państwa
- zarządzanie kryzysowe w administracji publicznej

2021-05-10

<< POWRÓT


Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u