pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Oferta studiów dla żołnierzy w Świętoszowie

Przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 6 maja gościli w Klubie Garnizonowym 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. Gen. Broni Stanisława Maczka w Świętoszowie. Spotkanie miało na celu przedstawienie żołnierzom oferty edukacyjnej naszej Uczelni.

Oferta studiów dla żołnierzy w ŚwiętoszowieSpotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania oferty kształcenia na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych. Kandydaci na studia na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych mają możliwość kształcenia się na czterech kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia, 3-letnie) – Administracja, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Filologia, Pedagogika; dwóch kierunkach jednolitych studiów magisterskich (studia 5-letnie) – Prawo, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz jednym kierunku studiów magisterskich (studia drugiego stopnia, 2-letnie) – Bezpieczeństwo wewnętrze. W planach jest uruchomienie nowego kierunku na studiach magisterskich – Menedżer administracji publicznej.

Żołnierzy szczególnie zainteresował kierunek Bezpieczeństwo wenętrzne, który jest dostepny w ofercie naszej Uczelni. Kandydaci na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy mają możliwość kształcenia się na studiach licencjackich na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz kontynuowaniu nauki na studiach magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Program studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne (studia licencjackie) ma interdyscyplinarny charakter, co oznacza, że studenci uzyskują wiedzę i umiejętności z pokrewnych dyscyplin naukowych, takich jak: psychologia, prawo, ekonomia, socjologia, historia czy stosunki międzynarodowe. Wybierając ten kierunek student zdobywa odpowiednie kompetencje do pracy w instytucjach, służbach czy firmach odpowiedzialnych za obszar związany z obronnością i zarządzaniem bezpieczeństwem. Z kolei studia magisterskie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne przeznaczone są dla osób chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe tj. funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej, kuratorów, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej zajmujących się bezpieczeństwem. Program kształcenia umożliwia studentom uzyskanie pogłębionej wiedzy z nauki o bezpieczeństwie oraz dyscyplin pokrewnych – psychologii, pedagogiki, socjologii, prawa oraz nauki o zarządzaniu. Ofertę Wydzialu Nauk Społecznych i Humanistycznych zaprezentowali dr Andrzej Szczepański i dr Jerzy Buczko.Oferta studiów dla żołnierzy w Świętoszowie

Kierunki prowadzone na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej przybliżyli zgromadzonym dr Małgorzata Bujnowska, mgr Aleksandra Wysowska oraz dr Łukasz Rogowski. Kandydaci na studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej mają możliwość kształcenia się na czterech kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia) – Coaching zdrowego stylu życia, Dietetyka, Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne; jednym kierunku jednolitych studiów magisterskich – Fizjoterapia oraz dwóch kierunkach studiów magisterskich (studia drugiego stopnia) – Pielęgniarstwo oraz Zdrowie publiczne. W planach jest uruchomienie nowego kierunku na studiach licencjackich – Położnictwo.

Ofertę Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych przedstawił dr Przemysław Siudak. Kandydaci na studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych mają możliwość kształcenia się na dwóch kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia, 3-letnie) – Finanse, rachunkowość i podatki, Zarządzanie; czterech kierunkach inżynierskich (studia 3,5-letnie) – Energetyka, Informatyka, Logistyka i transport, Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz jednym kierunku studiów magisterskich (studia drugiego stopnia, 2-letnie) – Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie. W planach jest uruchomienie nowego kierunku na studiach magisterskich – Inżynieria produkcji i logistyki.Oferta studiów dla żołnierzy w Świętoszowie

Żołnierze mogli obejrzeć filmy i prezentacje o Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy i dowiedzieć się więcej o poszczególnych kierunkach przy specjalnie dla nich przygotowanym stoisku.

2021-05-21

<< POWRÓT

Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u